نتانیاهو گفت: حملات در سوریه علیه سپاه قدس، توسط اسرائیل صورت گرفته و انتقاد برخی وزیران را برانگیخت

بنیامین نتانیاهو روز گذشته در جلسه هفتگی هیات دولت مسؤولیت آخرین حمله نظامی اسرائیل به سپاه قدس را که سپیده دم شنبه (پریروز) انجام شد به عهده گرفت

افشاگری های نخست وزیر اسرائیل درباره ابعاد حملات نظامی به مواضع نظامی سپاه پاسداران ایران در سوریه، با ابراز ناخرسندی شماری از اعضای دولت خود او نیز روبرو شد.

بنیامین نتانیاهو روز گذشته در جلسه هفتگی هیات دولت مسؤولیت آخرین حمله نظامی اسرائیل به سپاه قدس را که سپیده دم شنبه (پریروز) انجام شد به عهده گرفت. او سپس در دیداری که به عنوان وزیر دفاع از فعالیت ارتش اسرائیل در شمال کشور به عمل آورد، تاکید کرد که علیرغم خروج سربازان آمریکایی از سوریه، عملیات اسرائیل علیه استقرار نظامی رژیم ایران در سوریه نه تنها متوقف نخواهد شد، بلکه در صورت لزوم شدیدتر نیز خواهد گردید.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال گادی آیزنکوت که فردا (سه شنبه) دوران خدمت چهارساله او در این سمت پایان میگیرد، در آستانه ترک خدمت گفته بود که اسرائیل هزاران هدف نظامی رژیم ایران در سوریه را در دو سال گذشته مورد حمله قرار داده است.

این افشاگری او با انتقاد وزیر دفاع پیشین اسرائیل اویگدور لیبرمن روبرو شد – و اکنون شخص نخست وزیر است که این چنین افشاگری می کند.

برخی وزیران کابینه گفتند که تائید اجرای عملیات توسط اسرائیل، بحران را در منطقه افزایش می دهد و ممکن است موجب رویارویی ارتش اسرائیل با نیروهای نظامی روسیه در سوریه شود و اسرائیل را هدف حملات مستقیم رژیم ایران قرار دهد.

ولی نزدیکان نتانیاهو این انتقادها را نابجا می دانند و بر این باورند که در شرایط کنونی منطقه، اسرائیل واجب می داند به همگان نشان دهد که در بیان این سیاست که اجازه استقرار نیروهای ایرانی در سوریه را نخواهد داد، فقط حرف نیست، بلکه با عمل توام می باشد و پشتوانه دارد.

محافل نزدیک به نتانیاهو گفتند که او با این افشاگری، در واقع می خواهد به رژیم ایران هشدار دهد که با ضربات بعدی نیز روبرو خواهد شد.

برخی کارشناسان سیاسی بر این باورند که اکنون بهترین موقعیت برای دادن چنین هشیاری به رژیم ایران است. زیرا حکومت با کمبود مالی شدید روبرو شده و ناچار است از هزینه های خود بکاهد، که یکی از آنها می تواند کاهش شمار نظامیان ایرانی در خاک سوریه و تقلیل شمار جنگجویانی باشد که رژیم ایران حقوق ماهیانه آن ها را می پردازد.

به گفته این تحلیلگران، در شرایط کنونی جهانی و قاطعیتی که ایالات متحده علیه رژیم ایران نشان می دهد، اسرائیل نیز باید دوباره بر هدف های خود تاکید کند و به رژیم ایران هشدار دهد.

وزیر اطلاعات اسرائیل، ییسرائل کاتس، این ارزیابی را مورد تایید قرار داد و تاکید کرد که اسرائیل در شرایط زمانی کنونی، می تواند شدت عمل خود را به نمایش بگذارد و به حزب الله لبنان و رژیم اسلامی ایران نشان دهد که در اجرای سیاست خود بسیار جدی است.

یک دیدگاه

  1. فقط اسرائیل و بنی اسرائیل است که میتواند حاکمیت ایران را به راحتی نابود کند در این مسیر ایالات متحده امریکا و دیگر متحدان به رهبری اسرائیل در منطقه شرایط را تحت کنترل خواهند گرفت اسرائیل برترین و دقیقترین رهبر جهان است و بنی اسرائیل فرزندان مقدس خدا شجاعترین موجودیت اسمانی یهوه بر زمین هستند . خدا ی اسرائیل بر تمام ظلم و شرارتی که طی مدتها به اسرائیل و بنی اسرائیل شده به زودی پایان خواهد داد دود از بینی او برامد و شعله های سوزنده اتش از دهانش زبانه کشید او مرض را پیشا پیش خود فرستاد و به مرگ فرمان داد به دنبالش بیاید اوست بر تخت سلطنت اسمانی و بر همه چیز و همه کس مسلط و چیره است جلا ل و برکت بر اسرائیل و برکت بر بنی اسرائیل باد تا ابد . وقتی خیلی خسته می شم صدای پدر را می شنوم که میگوید من همه کار برات کردم و باز هم همه کار برایت میکنم این صدای درون قبلم باز منو تسلی می دهوجودم را در روح اسرائیل قوت می بخشه هللویا اسرائیل پیروز و موفق است چون که حق و زمین و اسمان با اوست .

Comments are closed.