نتانیاهو یکبار دیگر از این که پرزیدنت ترامپ تحریم ها علیه رژیم ایران را بازگردانیده، ابراز خرسندی کرد

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو امروز (یکشنبه)، یک بار دیگر آغاز مرحله تحریم های نفتی علیه حکومت ایران را مورد استقبال قرار داد و این سیاست آمریکا را کارساز دانست.

نخست وزیر اسرائیل شب گذشته نیز در واکنش به اعلام برقراریِ دوبارۀ تحریم ها، اقدام پرزیدنت ترامپ را مورد تحسین قرار داد و ابراز اطمینان کرد که این قاطعیت آمریکایی می تواند موثر افتد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود که تردیدی ندارد خشکاندن منابع مالی رژیم ایران، سران آن حکومت را متقاعد خواهد ساخت که به پای میز مذاکره بازگرداند تا بتوان به توافق بهتری دست یافت و رژیم ایران را از ادامه فتنه گری بازداشت.

نتانیاهو در یک پیام کوتاه خطاب به پرزیدنت ترامپ نوشت “جناب رئیس جمهوری، از شما سپاسگزاریم. . بازگرداندن تحریم ها به واقعیت پیوست».

نخست وزیر اسرائیل در ادامه واکنش خود نوشت: «سالیان دراز است که من در انتظار برقراری تحریم های واقعی و کامل علیه رژیم تروریست پرور و جنایتکار کنونی در ایران هستم – رژیمی که یک تهدید جدی برای امنیت همه کشورهای جهان است».

نتانیاهو نوشت که در همین ماه های معدودی که مرحله نخست تحریم ها اجزایی گردیده، به خوبی احساس می شود که چگونه تاثیر خود را به جای گذاشته است. می بینیم که ارزش پول ایران  به شدت پایین آمده و اقتصاد آن کشور زیر فشار قرار گرفته و به آسانی می توان حدس زد که پیامد مرحله دوم تحریم ها نیز چگونه خواهد بود».

یادآوری می شود، بنیامین نتانیاهو همیشه سرسخت ترین مخالف برجام بوده و تا امروز به این سیاست ادامه می دهد. او حتی در دوران پایانی دولت پرزیدنت باراک اوباما، در اقدامی که در تاریخ روابط دیپلماتیک کشورها سابقه ندارد، به کنگره آمریکا رفت و در یک نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، برای آنان توضیح داد که چرا برجام را یک توافق بد و خطرناک می داند.

برخی رسانه های وابسته به حکومت اسلامی ایران ادعا کردند که ابراز قاطعیت نتانیاهو علیه برجام، ترفندی برای لاپوشانی مشکلات قضایی نخست وزیر در داخل اسرائیل است – و این در حالی که نتانیاهو از سیزده سال پیش، حتی هنگامی که هنوز به نخست وزیری نرسیده بود، کتابی در نکوهش برنامه های اتمی ایران و خطرات آن انتشار داد و خواستار رویارویی با این اقدام رژیم ایران شد.

یک دیدگاه

  1. با تقدیم احترام خاص :خدا شما نخست وزیر اسرائیل را برای ما ملت ایران صحیح وسالم نگه دارد وبرای سلامتی شما ما هرروز صلوات میفرستیم برای شمای یهودی که سر ملت ایران کلاه نگذاشتی و شیره نمالیدی- اموال ملی را به غارت نبردی – پولهای به امانت گذاشته شده مردم کوچه وبازاردر بانکها وموسسات اعتباری ومالی مجوزدارقانونی را چپاول نکردی- حق وحقوق قانونی وشرعی مارا زیر پایت له نکردی- به ما دروغ نگفتی- آینده ما را به تباهی نکشیدی- درکشور خودمان که مال خودمان هستش آواره وسرگردان نکردی- برای یک لقمه نان حلال سرگدانمان نکردی-برای گفتن یک کلمه اسیر وزندانی مان نکردی- وعده های پیشرفت توخالی وبی پایه مطرح نکردی- تجاوز به آزادی ما نکردی که از جانب خدا به ما داده شده است -دارو ندارمان را به یغما نبردی- برنامه های دزدی و چپاولگری و اختلاس را سازمان دهی نکردی- تورم وبی ارزش شدن پولمان را جشن نگرفتی- ژن ایرانی بودنمان را با امواج پارازیت که برای جلوگیری از دیدن ماهواره بود خشک نکردی- اموال ملی را برای حمایت از سایر کشورها بهدر ندادی- ملت خودت را ارجحیت دادی به سایر ملل در تفریح وزندگی وپیشرفت و.. -زیرپرچم انگلیس کارنکردی- فحش وبد وبی را به هیچ همسایه ای ندادی… فقط جرمت این بود که یهودی بودی ودین کافران وبی خدایان یا مومنین بی خدا یا مومنین مزور خداپرست ظاهری را نداشتی. خدا حفظت کند.

Comments are closed.