نت بلاکز: میزان دسترسی مردم ایران به اینترنت، به حد پنج درصد سقوط کرده است

یک کمپانی بین المللی که میزان دستیابی مردم جهان به اینترنت را در داخل کشورهایشان رصد می کند، اعلام کرد  : دسترسی مردم ایران به اینترنت به کمتر از پنج درصد حد معمول رسیده است. در روز پاسداشت چهلم جان باختگان آبانماه ،حکومت ایران برای جلوگیری از ارتباط مردم با یکدیگر و انتشار اخبار به خارج از کشور اینترنت را در اکثر شهرهای ایران قطع کرده بود.

در گزارش این کمپانی که نت بالکز نامیده می شود آمده است که  از دو روز پیش رژیم ایران اقدام به قطع اینترنت در شهرهای ناآرام از جمله کرمانشاه ، خوزستان ، کرج ، تهران و مشهد و لرستان کرده بود تا معترضان برای ارسال تصاویر ویدئویی از وضعیت شهرهای محل سکونت خود در شبکه های اجتماعی و نشان دادن میزان حضور مردم در خیابان‌ها، با دشواری روبرو شوند.

برخی از کاربران با انتشار فیلم و عکس در شبکه های اجتماعی گفته بودند که این اخبار قبل از قطع اینترنت بوده و آنان این فیلم ها را پس از اتصال دوباره انتشار داده بودند .

محمد جواد آذری جهرمی نیز پیشتر گفته بود که اگر دوباره در شهرها اغتشاش شود اینترنت قطع خواهد شد .

همزمان با سخنان سردار نجات در مشهد، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در دولت محمود احمدی‌نژاد نیز در مراسمی در کاشان حرکت‌های اعتراضی در آبان ماه را “تلاش دشمن” برای بد جلوه دادن وجهه روحانیت نزد مردم خواند.