نجفی قاتل همسرش میترا استاد: ازدواج نتیجه توطئه بود و من تهدید شدم

به گزارش خبرگزاری  داخلی حکومت خانواده میترا استاد از پیروان آیین یارسان یا اهل حق کرمانشاه هستند

به دنبال برگزاری نشست نخست محاکمه محمد علی نجفی، معلوم شد که او ازدواج خود با میترا استاد را نوعی توطئه چینی اطلاعاتی قلمداد ساخته که توسط “برخی نهادهای حکومتی” برنامه ریزی شده بود. چنین حدسیاتی از روز نخست وقوع قتل نیر مطرح شده بود.

محمد شهریاری، دادستان دادگاه، در جلسه اول ، به بازخوانی یادداشتی از محمد علی نجفی پرداخت که در آن آمده است «برخی نهادها وارد قضیه شدند و در نتیجه، علی‌رغم میل من، میترا استاد به عقد دائمی با مهریه هنگفت درآمد».

دادستان دست‌نوشته نجفی را که در آپارتمانش پیدا شده بود در دادگاه خواند که در آن همچنین آمده است : «همسر دوم من بارها تهدید کرده و گفته بود من با مردان اجنبی که شما به آنها حساس هستید همبستر خواهم شد و تا این کار را انجام ندهم دست‌بردار نخواهم بود.»

شهریاری، درادامه افزود: نجفی در این دست نوشته گفته است ‌ که همسرش «شروع به تماس گرفتن با مردانی کرده که با آنها سر و سری داشته است، واز تهدید و توهین‌های زشت همسرش یاد کرده و در ادامه نوشته است از نظر من مهدورالدم بودن وی ثابت شده بود.»

شهریاری گفت:   نجفی در یادداشت‌هایش درباره  آشنایی خود با میترا استاد در ۳ سال پیش  نوشته است: «میترا می‌گفت مطلقه و مسلمان است اما مشخص شد که قبل از مسلمان شدن با فردی رابطه داشته. بعد با دیپلماتی آشنا و مسلمان شد. چند بار با افراد مختلف عقد کرده بود. در نهایت با بافتن دروغ‌هایی در تیرماه به عقد موقت من درآمد که خیلی اشتباه کردم».

به گزارش خبرگزاری  داخلی حکومت خانواده میترا استاد از پیروان آیین یارسان یا اهل حق کرمانشاه هستند.

آیین یارسان، یا اهل حق، آمیخته‌ای از آموزه‌های ادیان مختلف دارد و آثاری از مذاهب مانوی و یهود و مسیحیت در مذهب آن‌ها به چشم می‌خورد. پیروان آن به ازلی و ابدی بودن آیین خود باور دارند.

در ادامه جلسه دادگاه، وکیل مدافع اولیام دم میترا استاد با بیان این‌که دفاعیات مشروح را طی لایحه‌ای به دادگاه ارائه داده است، از دادگاه حکم قصاص و اشد مجازات را برای متهم به قتل درخواست کرد.

میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، در حدود ۲ ماه پیش  به ضرب گلوله توسط محمد نجفی به قتل رسید .

محمدعلی نجفی  وزیر سابق آموزش و پرورش ، معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ، عضو شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان میراث فرهنگی و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران بوده است.

6 دیدگاه‌

  1. اولاً، اگر تهدید شده است به ازدواج، چرا دریادداشت هایش اصرارداردبگوید حاضر بوده است مهریه وکلیه ی حقوقش رابپردازد تا اوطلاق بگیرد؟! آن که به ادعای متهم تهدیدبه ازدواج کرده به طریق اولی این زورراهم دارد که مانع طلاق شود! ازهمه مهمتراین که اگر متهم ادعا دارد اساساً این ازدواج یک نقشه بوده است چرااصراردارد بگوید مرحومه مهدورالدم بودتاقتل راتوجیه کند، آن هم صرفاً براساس چند تهدید لفظی مرحومه ؟!
    این درحالی است که درحضورخبرنگارها همان اول اقرارکرده که همسرش خیانت نکرده و”انکاربعد ازاقرار”معمولا مسموع نیست .
    ثانیاً، اگر اصراردارد که مهدورالدم بود پس نباید بابت کارش ناراحت باشد این درحالی است که ازهمان اول ودرهمین دادگاه اخیر ازخانواده اش درخواست عفو دارد!

  2. آدم باید خیلی خیلی عاقل باشد وفریب اینگونه (( پرستو)) های نظام باصطلاح مقدس جمهوری اسلامی ایران را نخورد. درجامعه فعلی ایران ازپرستوهای اطلاعاتی بسیاری استفاده شده ومیشود. حال درقالب یک دختر بسیجی ویا نماز خوان وحتی قرتی و … به صور مختلف وبا مشاغل متفاوت وسنین وباورهای مختلف.

  3. متاسفانه دامی که توسط برادران سپاهی گسترده بودند شکار خوبی به دام افتاد که با خیلی از ایده های برادران ولایی مخالف بود و همین مخالفت ها باعث گرفتار شدن نجفی در تور سپاهیان عزیز شد که دزدی ها اختلاس ها . رانت ها و …. خیلی موضوع های غیر معمول از جمله ساخت استخر و سونا جکوزی( البته هدف گونی باف آشنا کردن امام و امام زادگان با پیشرفت های روز دنیا بوده ) در طبقه زیرین امام زاده صالح جناب گونی باف رو ( قالیباف بودن لیاقت میخواد) به محکمه نکشاند این است سیاست برادران سپاهی

  4. درجلسه ی اول که طبق دست نوشته ها به طورضمنی وعلنی ادعا کرد اوراکشته است چون مهدورالدم بود، الآن درجلسه ی دوم می گوید اتهام قتل عمدراقبول ندارد! این دوادعاهم باهم “مانعه الجمع” است!

  5. چرا همش به پست و مقام های مختلف نجفی تاکید میشه؟هر پست و مقامی ام که داشته باشه الان یه مجرمه مثل همه ی مجرمان دیگه .اصلا هر کی این گزارش و میخونه فقط به جنبه ی مجرمانش وقت میکنه نه به گذشته و پست و مقام نجفی.بعدشم همش سعی در تخریب شخصیتی میترا استاد دارید .و اینکه نشون بدین شخص مهمی نبوده .ولی هر کی ام بوده یه انسان بوده که به قتل رسیده .کسی که پست و پول و مقام داره نباید آزادانه آدم بکشه

Comments are closed.