نخستین سفیر امارات عربی متحده در اسرائیل، سوگند یاد کرد و به زودی به تل آویو می آید

روابط دوستی و همکاری بین امارات عربی متحده و اسرائیل، علیرغم معضل کورونا، که هر روز وخیم تر می شود، همچنان طبق برنامه پیش بینی شده به خوبی جلو می رود و در امارات، نخستین سفیری که قرار است به اسرائیل فرستاده شود، سوگند وفاداری یاد کرد و به زودی وارد تل آویو خواهد شد. سفیر اسرائیل در امارات نیز هم اکنون در آن امیرنشین در جستجوی مکان مناسبی برای سفارت اسرائیل است.

از آن جا که سفارتخانه های اسرائیل در کشورهای جهان، همیشه در خطر حملات تروریستی قرار دارند، باید تدابیر لازم در آن ها در نظر گرفته شود – به ویژه آن که در امارت و دیگر امیرنشین ها عوامل تروریستی زیادی از جانب رژیم ایران حضور دارند.

نخستین سفیر امارات در اسرائیل، محمد آل خواجه  در حضور محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر سوگند وفاداری یاد کرد. آل خواجه یکی از دیپلمات های پر تجربه امارات محسوب می شود که مدت ده سال به عنوان رئیس دفتر  وزیر خارجه شیخ زاید آل نهیان مشغول به کار بوده است. او در دو سال اخیر، عضو هیات اُمَنای دانشگاه سوربون در ابوظبی نیز می باشد.

ماه گذشته در مراسم گشایش دفتر دیپلماتیک اسرائیل در ابوظبی، مقامات امارات گفته بودند که به زودی سفارت آن ها در تل آویو گشایش خواهد یافت.

در هفته های اخیر پرواز هوایی بین اسرائیل و امارات تقریبا متوقف گردیده که علت آن کورونا می باشد. ولی پیش از آن، در یک مدت کوتاه، بیش از صد هزار نفر اسرائیلی به امارات سفر کردند و سفرهای بازرگانی گسترده ای نیز انجام شد.