نخستین مبتلا به کورونا در اسرائیل در آستانه مرگ قرار دارد. بر تدابیر احتیاطی افزوده می شود

این فرد که جوان است و سابقه بیماری هم نداشته، ممکن است نخستین قربانی کورونا در اسرائیل شود ولی تلاش پزشکان برای نجات جان او همچنان ادامه دارد

با مطرح بودن این احتمال در اسرائیل که ممکن است یک راننده تاکسی بر اثر ابتلا به ویروس کورونا فوت کند، در اورشلیم گفته شد که وزارت بهداشت از امروز (یکشنبه) مقررات سختگیرانه تری در تلاش برای محدود ساختن سرعت شیوع ویروس کورونا برقرار خواهد ساخت. سخن از یک راننده عرب شرق اورشلیم است که هفته پیش یک گروه از زائران مسیحی از یونان، مسافر او بوده اند و از آن هنگام وی مبتلا به ویروس گردیده و هم اکنون حال او در بیمارستان وخیم اعلام شده است.

این فرد که جوان است و سابقه بیماری هم نداشته، ممکن است نخستین قربانی کورونا در اسرائیل شود ولی تلاش پزشکان برای نجات جان او همچنان ادامه دارد.

اسرائیل از ده روز پیش به تدابیر گسترده ای دست زد که حتی گروهی آن را اغراق آمیز خواندند. ولی وزارت بهداشت اکنون می گوید که نه تنها همه آن اقدامات ضروری بوده، بلکه باید بر ابعاد محدودیت های افزوده شود. هنوز نوع محدودیت های جدید اعلام نشده است.

در ادامه تدارکات برای رویارویی با گسترش شیوع کورونا، چند بیمارستان اسرائیل تصمیم گرفتند بخش درمان سرطان را موقتا تعطیل کنند و به جای آن امکاناتی برای بستری کردن بیماران احتمالی کورونا گشایش یابد.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس در اسرائیل، همچنان تا سطح ۲۵ نفر ثابت مانده، ولی ممکن است به طور ناگهانی افزایش یابد.

وزیر اقتصاد اسرائیل به کارفرمایان توصیه کرد تا آن جا که ممکن است به کارمندان خود اجازه دهند که از داخل منزل و بدون خارج شدن از آن جا بتوانند کار روزانۀ خود را انجام دهند.

برای تهیه برنامه های احتیاطی بهداشتی و پزشکی، در ساعات پیش از ظهر امروز رایزنی هایی در وزارت بهداشت انجام گرفته و نتایج آن هنوز انتشار نیافته است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در نشست امروز هیات دولت گفت که اسرائیل در مقایسه با بسیاری از کشورها، در وضعیت بهتری قرار دارد و تا حدود زیادی توانسته است از شیوع سریع ویروس جلوگیری کند. ولی او همچنین هشدار داد که شیوع بیماری در روزهای اخیر شتاب بیشتری یافته است.

در روزهای اخیر چند صد تن دانش آموزان و آموزگاران آن ها خود را قرنطینه کرده اند و ارزیابی می شود که شمار کل افرادی که این قرنطینه را به طور داوطلبانه پذیرفته اند، به حدود یکصد هزار نفر نزدیک می شود.

ارتش اسرائیل نیز به یک رشته تدابیر احتیاطی دست زده و دستورات تازه ای خطاب به سربازان منتشر ساخته است.

همچنین برخی رزمایش ها متوقف گردیده و رزمایش مشترک با ارتش آمریکا نیز به زمان مناسب تری موکول شده است.