نخستین گزارش رسانه های داخل ایران از جریان محاکمه روح الله زم سردبیر ربوده شدۀ “آمد نیوز”

رسانه‌های ایران در باره  نخستین جلسه رسیدگی به پرونده روح‌الله زم، بنیان‌گذار سایت و کانال تلگرامی “آمدنیوز”، گزارش دادند که این دادگاه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی آغاز شد و در ابتدا متن کیفرخواست، شامل ۱۷ بند اتهامی، توسط نماینده دادستان قرائت شد.

گفته شده است که  افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال آمد نیوز و صدای مردم،جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه،  جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه و همکاری با دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله ۱۷ بند کیفرخواست روح الله زم است.

اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به طور گسترده،  عضویت و مدیریت پایگاه خبری سحام‌نیوز، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور و مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور دیگر اتهامات مطرح شده در کیفرخواست روح الله  زم است.

دادستانی همچنین روح الله زم را به مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده، تحریک مؤثر نیروهای رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیروهای مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی،توهین به مقدسات اسلام، توهین به روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای، توهین به مقامات و مامورین در حال انجام وظیفه یا به سبب آن، تحصیل مال از طریق نامشروع جمعا به میزان نود و هفت هزار و پانصد و پنجاه یورو و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی متهم کرده است.

دو روز پیش‌تر غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، گفته بود: در این پرونده غیر از متهم اصلی، ۵ نفر هم بازداشت شده و تعدادی هم احضار شدند اما پرونده روح‌الله زم از بقیه تفکیک شده است.

در برخی  از شبکه های اجتماعی می گویند که شیرین نجفی، ادمین دوم آمدنیوز چندی پیش در اربیل عراق توسط نیروهای امنیتی عراق بازداشت شده و پس از انتقال به ایران، تحویل سازمان اطلاعات سپاه گردیده است!

شیرین نجفی پس از تحویل به سازمان اطلاعات سپاه به زندان اوین در تهران منتقل گردیده است و روند بازجویی از وی صورت گرفته و به عنوان یکی از متهمان پرونده موسوم به “آمدنیوز” جهت رسیدگی قضایی به همراه “روح الله زم” و دیگر متهمان به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع خواهند شد! هنوز  این خبر از جانب منابع موثق تایید نشده است .

یک دیدگاه

  1. آخوندها از روزی که به سر کار و بار آمده اند تا همین الان فقط محاکمه می کنند مثل اینکه خودشان می دانستند و ملت از همه جا بی خبر بودند ولی نوبت محاکمه خودشان هم به زودی فراء خواهد رسید و قطعاً خلع لباس هم نخواهند شد ولی توسط روحانیون واقعی و آگاه و فهمیده و باهوش و مؤظف و مسئول و مؤمن و معتمد و با اخلاق و رئوف و با وجدان و باسواد و بالاخره طبق آیه رحمان و رحیم محاکمه الهی خواهند شد

Comments are closed.