نخست وزیر استرالیا از احتمال برسمیت شناخته اورشلیم می گوید، ولی مخالفان او را به ترفند انتخاباتی متهم می کنند

کشور استرالیا نیز با تب و تاب انتخابات پارلمانی روبرو می باشد و احزاب رقیب، از یکدیگر به صورت گزنده ای انتقاد می کنند. نخست وزیر کنونی استرالیا اسکات مُریسُن در یک سخنرانی تائید کرد که دولت آن کشور امکان به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارتخانه به اورشلیم را مورد بررسی قرار داده، ولی هنوز تصمیم در این زمینه نگرفته است.

رهبر حزب رقیب، در واکنش به این سخنان گفت که نخست وزیر کنونی با چنین سخنانی، می خواهد آراء شهروندان یهودی استرالیا را به سوی خود جلب کند. مُریسُن در پاسخ گفت که او هیچ وعده ای نداده و فقط گفته است که این احتمال مورد بررسی می باشد.

نخست وزیر استرالیا گفت که در هر حال، آن کشور ماهیت روابط خود با اسرائیل را مورد بازنگری قرار داده و راه های جدیدی را جستجو می کند.

نخست وزیر اسرائیل در یک تماس تلفنی با همتای استرالیایی خود، از این گرایش های دولت وی نسبت به اسرائیل سپاسگزاری کرد.

دولت پرزیدنت ترامپ نخستین رهبری بود که تصمیم به انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم گرفت و به دنبال او چند کشور آمریکای لاتین نیز به اقدام مشابه دست زدند.

نخست وزیر استرالیا در پاسخ به این ادعا که او به خاطر آراء یهودیان به این فکر افتاده است گفت که او از سفیر پیشین استرالیا در اسرائیل تاثیر پذیرفته و پس از شنیدن استدلال های او شایسته دانسته که امکان به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد.

یک دیدگاه

  1. انگلیس ها اگر سر عقل اومدن از بازی یه بوم و دو هوا استفاده نکنند و بیش از این ابروی خودشونو نبرند . درود و برکت خدا بر اسرائیل باد کسی که اسرائیل را انکار کنه خودش به زودی انکار خواهد شد .

Comments are closed.