نخست وزیر اسرائیل، در مصاحبه تلویزیونی در برزیل، به طور غیرمستقیم از برانداختن رژیم اسلامی ایران سخن می گوید

نخست وزیر اسرائیل گفت که نگرانی کشورهای عرب از زیاده خواهی های رژیم ایران، موجب بروز یک انقلاب در روابط آن ها با اسرائیل شده است

نخست وزیر اسرائیل یک بار دیگر گفت که تنها راه برای نجات مردم ایران و پایان بخشیدن به فتنه گری در منطقه، تغییر رژیم در ایران است.

بنیامین نتانیاهو که در مصاحبه ای در شبکه تلویزیونی “گلوبو” Globo در برزیل سخن می گفت، البته به طور صریح از واژه “تغییر رژیم” نام نبرد، ولی گفت:  “بهترین نسخه پایان بخشیدن به بحران و فتنه آن است که ساختار سیاسی در ایران دگرگون شود”.

نخست وزیر اسرائیل همچنان در برزیل به سر می برد. او که هفته پیش به دعوت رئیس جمهوری برگزیده، ژائیر بولسونارو به برزیل سفر کرده بود، در مراسم ادای سوگند رئیس جمهوری جدید که فردا (چهارشنبه) برگزار می شود شرکت می کند و یک روز پس از آن به اسرائیل باز می گردد.

نتانیاهو در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که کشورهای عرب از بیم آشوبگری های حکومت اسلامی ایران، به اسرائیل نزدیک شده اند.

نخست وزیر اسرائیل گفت که نگرانی کشورهای عرب از زیاده خواهی های رژیم ایران، موجب بروز یک انقلاب در روابط آن ها با اسرائیل شده است.

امروز (سه شنبه) نیز فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، دوباره به عربستان و دیگر امیرنشین ها هشدار دادند که از همکاری با ایالات متحده و اسرائیل برای حمله به رژیم ایران دست بردارند. تصور فرماندهان سپاه پاسداران آن است که ایالات متحده در شرایط معینی ممکن است با رژیم ایران وارد یک نبرد مسلحانه شود. آن ها نگرانند که در چنین صورتی، ممکن است عربستان سعودی و دیگر امیرنشین ها، در کنار اسرائیل در این درگیری جنگی، به ایالات متحده یاری برسانند. ارتش آمریکا در اکثر امیرنشین ها و همچنین عربستان سعودی، دارای قرارگاه های نظامی مهمی می باشد.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه مصاحبه با شبکه گلوبو دوباره تاکید کرده گفت: «تنها راه پایان بخشیدن به وضع موجود آن است که ایران بکلی دگرگون شود».

قرار است فردا (چهارشنبه) دیدار دوباره ای بین نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه ایالات متحده صورت گیرد که مهمترین موضوع مورد بحث، آینده رژیم ایران خواهد بود. مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز در آئین ادای سوگند پرزیدنت بولسونارو شرکت می کند و گفتگوهای او با نتانیاهو، در پایان این مراسم انجام خواهد گرفت.

یک دیدگاه

Comments are closed.