نخست وزیر اسرائیل، رژیم ایران را مسئول حمله به کشتی دانست و خواهان پاسخگویی به آن شد

نفتالی بنت، نخست وزیر اسراییل، امروز یکشنبه در آغاز نشست هیات دولت گفت: «در روزهای اخیر، دنیا شاهد یک نمونه عمل خشونت بار دیگر از طرف رژیم ایران، این بار در دریای آزاد بود. رژیم ایران به کشتی مِرسِر استریت، حمله پهپادی کرده، با این نیت که به یک هدف اسراییلی حمله کرده باشد. اما به جای این کار، راهزنی دریایی‌اشان باعث مرگ یک شهروند بریتانیایی و یک شهروند رومانیایی شد.»

بنت افزود: «من از اینجا به بریتانیا و رومانى و همینطور خانواده‌های کشته شدگان، تسلیت می‌گویم.»

بنت گفت: «هم اکنون شنیدم که رژیم ایران، با ترس، میخواهد از مسئولیت در این مورد سر باز زند. حکومت آنان، این کارشان را تکذیت میکند. ولی من بطور قاطع اعلام می‌کنم: ایران کشوری است که این حمله بر ضد کشتی مذبور را انجام داده است.»

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: «خوی زورگیری و زورگویی نظام حاکم بر ایران نه فقط برای اسرائیل، بلکه برای تمام مصالح جهانی، آزادی و امنیت مسیرهای کشتیرانی و تجارت بین المللی خطرناک است.»

بنت افزود: «برای این ادعا شواهد اطلاعاتی وجود دارند و ما از جامعه بین المللی در خواست داریم که به رژیم ایران بفهماند که اشتباه بزرگی کرده است. ما به هر حال میتوانیم این پیام را از مسیرهایی که خودمان در اختیار داریم به رژیم ایران برسانیم.»

بریتانیا و آمریکا، رسما ایران را متهم به حمله مرگبار به نفتکش تحت مدیریت اسرائیل در نزدیکی عمان کردند