نخست وزیر اسرائیل:هنوز مطمئن نیستیم که مانع از توافق با رژیم ایران شده ایم اما اسراییل برای هر سناریویی آماده است

نخست‌وزیراسراییل آقای یاییر لاپید در پیامی به رژیم ایران در بازدید از اسکادران «حدیر» گفت: هنوز زود است که بدانیم آیا واقعاً موفق به توقف توافق هسته‌ای شده‌ایم، اما اسرائیل برای هر تهدید و هر سناریویی آماده است.

لاپید در ادامه پیام خود گفت که من و بایدن به توافق رسیده ایم که اسرائیل در مقابله با رژیم اسلامی آزادی عمل کامل داشته باشد که هر اقدامی را انجام دهد.

اسراییل طی هفته ها و ماه های گذشته و قوت گرفتن احتمال امضای قرارداد و توافق دیگری با رژیم ایران بر کارزار دیپلماتیک خود افزوده و مقام های سیاسی و امنیتی و همچنین نظامی کشور به ایالات متحده سفر کرده و با ارائه مدارک محرمانه قصد دارند تا بایدن را از رسیدن به توافق دیگری با ملایان منصرف کنند.

نخست وزیر اسراییل آقای یاییر لاپید امروز از پایگاه هوایی نباطیم دیدار کرد و طی آن ارزیابی های امنیتی را از فرمانده نیروی هوایی سرلشگر تومر بار و فرمانده اسکادران ۱۴۰ F-35 سرهنگ دوم “میم” شنید و از سازه های عملیاتی اسکادران ۱۴۰ “ادیر” F-35 “اسکادران عقاب های طلایی” بازدید کرد.

لاپید در ادامه گفت:اگر ایران به تلاش ادامه دهد، آنان با ید طولا و تواناییهای اسراییل مواجه خواهند شد. ما در همه حوزه ها به فعالیت بر ضد ترور و بدخواهانمان ادامه میدهیم.

بازدید نخست وزیر آقای یاییر لاپید از اسکادران به موازات دیدار رئیس موساد داوید برنع در آمریکا که بخشی از تلاش دیپلماتیک در مقابل رژیم ایران است، انجام شد.