نخست وزیر اسرائیل:پرونده رژیم ملایان باید به شورای امنیت بازگردد و همه تحریم ها فعال شود.ما حق برخورد را برای خود محفوظ می دانیم

یاییر لاپید نخست وزیر اسرائیل عصر روز گذشته(یکشنبه)با انتشار پیام ویدیویی از جامعه جهانی خواست که پرونده اتمی رژیم اسلامی را به شورای امنیت برده و تحریم های گسترده را بر علیه رژیم فعال کنند.

نخست وزیر اسرائیل در آستانه سفر بایدن به اسراییل و عربستان این سفر را تاریخی و با اهمیت بسیار دانست.

او در ادامه گفت که در گفتگو با بایدن در مورد تهدیدات رژیم اسلامی صحبت خواهیم کرد و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

لاپید همچنین درباره فعالیت های اتمی رژیم اسلامی گفت که فاش شده که رژیم در سانتریفیوژهای جدید آغاز به غنی سازی اورانیوم کرده و این آشکارا با تعهدات اتم ایران در تضاد است.

نخست وزیر اسرائیل خواستار قاطعیت جامعه جهانی شد و گفت که اسرائیل حق دفاع و واکنش را برای خود محفوظ می داند و این اقدامات میتواند سیاسی و عملیاتی باشد و همه در واکنش به خطر اتمی ایران می باشد.

او همچنین از ایالات متحده و بایدن سپاسگزاری کرد که سپاه پاسداران را از لیست تروریستی خارج نکرد.

لاپید همچنین گفت که اسرائیل دست دوستی بسوی همه کشورهای منطقه دراز می کند و بایدن از اسراییل به عربستان می رود و پیام صلح و دوستی ما را می رساند.

سفر جو بایدن به اسرائیل و عربستان روز چهارشنبه آغاز می گردد و اسرائیل و دیگر کشورهای عرب منطقه امیدوار هستند که بایدن تصمیم عملی در برخورد با تهدیدات روز افزون رژیم اسلامی بگیرد.