نخست وزیر اسرائیل از اقدام آمریکا در مهار ترور فلسطینی ابراز خرسندی کرد

نخست وزیر اسرائیل ار تصویب قانونی در کنگره ایالات متحده در مورد محدود و مشروط ساختن کمک مالی ایالات متحده به فلسطینی ها ابراز خرسندی کرد و آن را گامی سازنده نامید.

سخن از قانون جدیدی است که می کوشد کمک مالی ایالات متحده به فلسطینی ها، در امور تروریستی هزینه نشود و به ویژه به صورت مستمری یا مقرری ماهیانه، به خانواده تروریست‌های فلسطینی پرداخت نگردد.

به موجب قانون جدید که سه روز پیش (جمعه) پرزیدنت ترامپ توشیح کرد، کمک های مالی ایالات متحده، از این پس به جای آن که در اختیار حکومت خودگردان قرار گیرد، مستقیما برای تامین پروژه های عمرانی و یا کمک به بهداشت کودکان فلسطینی پرداخت خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو که دیروز (یکشنبه) پیش از آغاز جلسه هفتگی هیات دولت سخن می گفت، قانون جدید آمریکایی را گام دیگری در راه مبارزه با ترور فلسطینی توصیف کرد.

قانون جدید، تیلور فورس نام گرفته که نام یک شهروند آمریکایی است که دو سال پیش هنگام دیدار از اسرائیل در عملیات تروریستی فلسطینی ها جان باخت.

نتانیاهو ضمن استقبال از تصمیم کنگره آمریکا و توشیح پرزیدنت ترامپ، این قانون را به عنوان “پیام صریحی علیه سوء استفاده از کمک مالی ایالات متحده به حکومت خودگردان فلسطینی” نامید که دیگر نخواهد گذاشت فلسطینیان از کمک مالی ایالات متحده در راه عملیات تروریستی استفاده کنند.

نخست وزیر اسرائیل گفت: “تصویب این قانون نشان می دهد که مقررات بازی تغییر کرده و دیگر فلسطینیان نمی توانند از پول آمریکایی برای گسترش عملیات تروریستی سوء استفاده کنند.”

از مدت ها پیش، اسرائیل به یک کارزار تبلیغاتی دست زده که هدف آن متوقف ساختن کمک مالی حکومت خودگردان فلسطینی به تروریست های زندانی و خانواده های آنانی می باشد که در جریان ارتکاب به عملیات تروریستی هلاک شده اند.

اسرائیل بر این باور است که اگر این کمک مالی متوقف شود، از میزان انگیزه جوانان فلسطینی در روی آوردن به عملیات تروریستی خواهد کاست.

اسرائیل همچنین به عنوان یک سیاست ثابت، خانه افرادی را که متهم به آنجام عملیات آدمکشی هستند ویران می سازد. استدلال این کار آن است که اگر تروریست از قبل بداند که در صورت تعرض، نه تنها خود زندانی خواهد شد، بلکه خانواده اش هم خانه خود را از دست خواهد داد، ارزش بازدارندگی دارد.

 

2 دیدگاه‌

  1. به نام خدا.اکثرشون یک مشت وحشی و بی عقلن.بیا این عربستان میخاد به سبک عمریسم پاکسازی دینی کنه آقا زوری نمیشه ۱۴۰۰ ساله بعد از نزول قرآن خدا داره از حضرت ابراهیم به نیکی یاد میکنه میگه سلام بر ابراهیم.حضرت نوحم میگه سلام همه دنیا بهش و سلام خدا هم بر نوح.حالا تشیع یک کلمه گفته سلام بر حسین یک مجلس یاد بودم گرفته حالا هر کی میخاد میگیره هر کی هم بخاد نمیگیره.عاشورا تاسوا هم کسی اگه خندید دارش نمیزنن چون اون خنده اصلا ربطی به قیام بر علیه ظلم نداره.ایرانیها انسانهای سخت گیر ودیوانه کمتر از اعراب دارن.به نظر من هم قیام اسرائیلیان برای داشتن کشور حقه ظلمه که شما هم با این تاریخ و ریشه یک کشور از خودتون نداشته باشین فقط تنها شرطش اینه که عناد با اسلام نداشته باشین یعنی حالا مسجدی که به نام بیت المقدسه را خراب نکنی اگه خاستی در کنارش قبلتو بازسازی کنی حالا یه نماز خونم بر اسلام توی بازسازی حرم حضرت سلیمان برای خودتون مسلمانان بنی اسرائیل پیش بینی کنین

  2. بسم الله.حالا که پسر عموت این کارا را میکنه میگن گنه کند آهنگری زنند سر مسگری.یه باریکی هم به محمود بده ۵ الی ۱۰ درصد خیلی از اعرابو کوچ اجباری بده از کرانه غربی یه ۵ درصد از اعراب کرنه غرب را اگه خاستی نگه دار مرزم سفتو سخت ببند اون موقع میفهمند یه من ماست چقدر کره میده.این مسجد به نام مسجد الاقصی را هم خراب نکن که بگن عناد داره با اسلام قبله هم برا خودت خاستی کنارش باز سازی کن.سلام بر حسین.دوست دارم بگم.

Comments are closed.