نخست وزیر اسرائیل از رئیس جمهوری فرانسه خواست که به تحریم های آمریکایی علیه رژیم ایران بپیوندد

نخست وزیر اسرائیل از رئیس جمهوری فرانسه خواست به تحریم های آمریکایی علیه رژیم ایران بپیوندد

نخست وزیر اسرائیل، در حاشیه دیداری که با رئیس جمهوری فرانسه داشت، از دولت او خواستار گردید که با قاطعیت بیشتری در برابر فتنه گری های حکومت ایران به ایستد و به تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه این رژیم بپیوندد. فرانسه یکی از سه کشور عمده اروپایی است که همچنان می کوشد حکومت ایران را سرپا نگاه دارد و به شیوه ای، تحریم های آمریکایی را دور برند. ولی آن ها در این زمینه موفقیتی نداشته اند و اکنون سران حکومت ایران علنا هشدار می دهند که اگر وضع تغییر نکند، خروج آن ها از برجام، قطعی و نهایی خواهد بود.

دیدار بین بنیامین نتانیاهو و پرزیدنت امانوئل مکرون، در حاشیه برگزاری یادروز جهانی هولوکاست، در اورشلیم برگزار شد.

در این دیدار پیرامون رویدادهای لبنان و لزوم مبارزه با نفوذ حزب الله در آن کشور نیز گفگوهایی انجام گرفت.

نتانیاهو در این دیدار گفت که باید فشارهای بین المللی علیه رژیم ایران آنقدر افزایش یابد که بالاخره از ایجاد آشوب در منطقه دست بردارد و کشورهای خاورمیانه را به حال خود بگذارد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: اکنون که رژیم ایران تعهدات خود در چارچوب برجام را زیرپا می گذارد، هنگام آن است که اروپائیان نیز به تحریم های آمریکایی بپیوندند، زیرا این بهترین راه برای مهار کردن حکومتی است که بسوی اتمی شدن گام بر می دارد.

نتانیاهو همچنین پیشنهاد کرد که اسرائیل و فرانسه باید رایزنی راهبردی بین دو کشور را گسترش دهند و همکاری های امنیتی را گسترش بخشند تا فرانسه و اسرائیل بتوانند به هدف های منطقه ای نیز که برای خود تعیین کرده اند دست یابند. در بیانیه ای که از جانب دفتر نخست وزیری اسرائیل انتشار یافت تاکید گردیده که پرزیدنت ماکرون با این پیشنهاد به طور کامل موافقت کرده است.

دولت فرانسه به خرید گاز از اسرائیل ابراز علاقه کرده و قرار است در این زمینه نیز همکاری بین دو کشور گسترش یابد. اسرائیل در سال های اخیر به منابع بزرگ گاز در عمق آب های دریای مدیترانه دست یافته که استخراج آن آغاز شده است. این گاز طبیعی، نه تنها سوخت مورد نیاز اسرائیل را تامین می کند، بلکه بخش عمده ای از آن به مصر و اردن فروخته می شود و قرار است از طریق قبرس و یونان، به کشورهای غرب اروپا نیز فرستاده شود.