نخست وزیر اسرائیل برای گفتگو با وزیر خارجه ایالات متحده طی دیداری که از پیش اعلام نشده، رهسپار بروکسل می شود

آخرین دیدار بین نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه ایالات متحده حدود هفت ماه پیش صورت گرفت و در ماه آوریل، پمپئو برای دیدار با نتانیاهو به اورشلیم آمد

نخست وزیر اسرائیل برای یک دیدار فوری با وزیر خارجه ایالات متحده، به طور غیرمنتظره رهسپار بروکسل می شود. مقامات رسمی درباره این سفر شتابزده و مسائلی که ممکن است مورد گفتگو قرار گیرد توضیحی نداده اند.

محافل نزدیک به نخست وزیر گفتند که به علت خارج از برنامه بودن این دیدار، آماده ساختن مقدمات آن مدتی طول کشیده است. آن ها حاضر نشدند بگویند که در این دیدار چه مطالبی مورد بحث قرار خواهد گرفت. ولی به گفته آگاهان، مسائل نظامی مربوط به رژیم ایران و از جمله ادامه تولید موشک های بالستیک در ایران که قادر به حمل بمب هسته ای می باشد، و یا امکان برقراری روابط سیاسی بین اسرائیل و یک کشور مهم عربی، ممکن است علت این سفر باشد. احتمال دیگر، گفتگو درباره برنامه صلحی است که ایالات متحده قصد دارد برای پیشبرد آشتی بین اسرائیل و فلسطینیان، به زودی آن را ارائه کند.

آگاهان گفتند که نتانیاهو ساعتی پس از رسیدن به بروکسل و انجام گفتگو با مایک پمپئو، به اورشلیم باز خواهد گشت.

محافل نزدیک به دفتر نخست وزیری به این توضیح بسنده کردند که در این دیدار، رویدادهای مهم سیاسی و نظامی منطقه مورد رایزنی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

همین محافل گفتند که ابتدا قرار بود که این دیدار پس فردا و یا روز پنجشنبه برگزار شود، ولی بنیامین نتانیاهو به عللی که اعلام نشده ناچار گردید آن را جلو اندازد. علت این امر، آئین خاکسپاری پرزیدنت جورج بوشِ پدر در ایالات متحده می باشد.

آخرین دیدار بین نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه ایالات متحده حدود هفت ماه پیش صورت گرفت و در ماه آوریل، پمپئو برای دیدار با نتانیاهو به اورشلیم آمد.

یک دیدگاه

  1. در اینجا نقطه ای میگذارم لعنت اسمان و زمین یهوه بر کسانی که با بنیامین نتانیاهو مخالفت کنند . درود و برکت بر بنیامین نتانیاهو و مایک پومپئو عزیز و محترم درود و برکت بر اسرائیل

Comments are closed.