نخست وزیر اسرائیل به شورای امنیت: از آشوب دست بردارید و برای امنیت دنیا، از طرح آمریکا پشتیبانی کنید

در رابطه با تلاش های گسترده سیاسی ایالات متحده برای فعال کردن روندی که “مکانیسم ماشه” نامیده می شود و هدف از آن برقراری دوباره همه تحریم ها علیه رژیم ایران است، نخست وزیر اسرائیل جانبداری خود از تلاش دیپلماتیک ایالات متحده بیان کرد و آن را یکی از راهکارهای اثربخش برای مهار کردن فتنه گری های رژیم ایران در منطقه دانست.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده این طرح را به شورای امنیت ارائه کرده و قرار است امروز (آدینه) بحث و بررسی درباره آن آغاز شود.

نخست وزیر اسرائیل گفت که سازمان ملل باید به همه اقدامات لازم دست بزند تا ادامه دخالت های نظامی و خطرناک رژیم ایران در کشورهای منطقه را متوقف سازد.

نتانیاهو گفت که ظاهرا وظیفه اصلی شورای امنیت نگاهداری امنیت کشورها و جلوگیری از جنگ و خونریزی می باشد. ولی این شورا طرح پیشنهادی ایالات متحده برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه رژیم ایران رد کرده است.

او گفت: چنین رفتاری از جانب شورای امنیت، به تلاش برای برقراری صلح آسیب می رساند و نا امنی را در منطقه شدت می بخشد.

نتانیاهو گفت که اسرائیل قاطعانه از تلاش ایالات متحده برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه رژیم ایران جانبداری می کند.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل نیز از کشورهای عضو شورای امنیت خواست که منافع کوتاه مدت خود را نادیده بگیرند و به امنیت و صلح جهانی در دراز مدت بیاندیشند و به رژیم ایران اجازه ندهند که به جنگ افزارهای پیشرفته مجهز گردد و با قدرت بیشتری، کشورهای منطقه را به نابودی تهدید کند.