نخست وزیر اسرائیل: «تصمیم به خروج سربازان آمریکایی، تلاش ما را علیه سپاه قدس متوقف نمی کند»

نتانیاهو گفت: مبارزه اسرائیل به هدف جلوگیری از زیاده خواهی های رژیم ایران در سوریه، پیش از آن جریان آغاز شده بود

بنیامین نتانیاهو امروز (یکشنبه) در جلسه هفتگی هیات دولت گفت: تصمیم رئیس جمهوری ایالات متحده برای بیرون آوردن سربازان آمریکایی از سوریه، در قاطعیت اسرائیل برای جلوگیری از ریشه دواندن نظامی رژیم ایران در سوریه هیچ تاثیری ندارد و اسرائیل با همان قاطعیت به اجرای این تصمیم خود ادامه می دهد.

نتانیاهو از ابراز سخنانی که به انتقاد از تصمیم پرزیدنت ترامپ تعبیر شود خودداری ورزید و گفت: مبارزه اسرائیل به هدف جلوگیری از زیاده خواهی های رژیم ایران در سوریه، پیش از آن جریان آغاز شده بود و پس از آن نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

نخست وزیر در ادامه سخنان خود در جلسه هفتگی هیات دولت، اطلاع داد که همین امروز، فرد دیگری را برای پست وزارت جذب مهاجرین تعیین خواهد کرد و ماه آینده نیز فردی را به وزارت امور خارجه خواهد گماشت. این دو وزارتخانه از ماه ها پیش در دست خود نتانیاهو بود که از دو هفته پیش، پست وزارت دفاع را نیز به عهده خود گرفته است.

در اوج انتقادهای محلی و جهانی نسبت به تصمیم پرزیدنت ترامپ در مورد خروج سربازان آمریکایی از از سوریه، مقامات ارشد نظامی و کارشناسان در اسرائیل می گویند که از نظر نظامی، این عقب نشینی امر مهمی نیست و اسرائیل خواهد توانست  با این کمبود رویارویی کند

ژنرال کادی آیزنکوت رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، در یک سخنرانی گفت که حضور نظامی آمریکا در سوریه چشمگیر نبود و خروج سربازان از آن کشور نباید نگران کننده باشد.

رئیس ستاد کل که در یک همایش پژوهشی سخن می گفت، خاطر نشان ساخت که نباید درباره اهمیت حضور نظامی آمریکا در سوریه راه اغراق پیمود و اسرائیل قادر است این کمبود را از نظر امنیت خود، جبران کند.

تصمیم پرزیدنت ترامپ از یک سو با انتقادهای شدیدی در داخل ایالات متحده و در کشورهای اروپایی روبرو شده و از سوی دیگر، خود رئیس جمهوری همچنان به استدلال های خویش در مورد علت اتخاذ این تصمیم ادامه می دهد.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل قادر است با هر گونه شرارت مقابله کند باور ندارید خواهید دید اسرائیل و بنیامین مقتدارنه در مقابل هر گونه فن اماده هستند . درود و برکت بر اسرائیل در ضمن امریکا سالهاست با ایران مذاکرات پنهانی دارد و دوست دارد ایران اسلامی ابزاری به دستش بر علیه اعراب باشه نه چیز دیگری پس بهتره امریکا با جدیت کاملتری در مقابله ان چیز که خطر جهانی مینامد بایستد . چرا که اگر نایستند قدرتش پشمکی و دروغین خواهد بود . و در اینده شاهد ایرانهای زیادی در مقابلش خواهد بود . نمونش ترکیه

Comments are closed.