نتانیاهو: «عجیب است پرسیده شود چرا حکومت ایران یک عامل خطرناک برای امنیت و آرامش جهان است؟»

نخست وزیر اسرائیل در دیدار با سفیران کشورهای اروپایی فاش ساخت که سازمان های اطلاعاتی اسرائیل توانسته اند کشورهای آنان را از چند نقشه تروریستی سازمان های اسلامی آگاه سازند و این اطلاعات موجب خنثی کردن سوء قصدها شده است.

بنیامین نتانیاهو پیشتر نیز در چند سخنرانی گفته بود که اسرائیل نه تنها خود با ترور می جنگد، بلکه اطلاعاتی را نیز به کشورهای دیگر منتقل می سازد که موجب خنثی کردن برخی توطئه های تروریستی و نجات جان افراد می گردد.

نخست وزیر افزوده گفت: «اسرائیل نیرومندترین قدرت در خاورمیانه در مبارزه راستین با ترور و پیکار با اسلام افراطی است».

نتانیاهو در این دیدار همچنین گفت که یکی از هدف های اساسی اسرائیل در منطقه، جلوگیری از اتمی شدن حکومت اسلامی ایران است.

نتانیاهو که سفیران را به صرف ناهار دعوت کرده بود، از جمله گفت: «اطلاعاتی که ما به کشورهای شما داده ایم موجب نجات جان شمار زیادی از اروپائیان شده است».

او گفت: دو گروه از مسلمانان افراطی، امنیت جهان را مورد تهدید قرار داده اند: از یک سو افراطیان اهل تسنن هستند که رهبری آن ها در گذشته در دست القاعده بود و اکنون داعش آن ها را هدایت می کند، و دیگری گروه های ترور شیعه هستند که حکومت ایران رهبری آن ها را به دست دارد.

نتانیاهو فاش ساخت که برخی از توطئه های کشف شده مربوط به سوء قصد به هواپیماهای مسافری بوده که اگر انجام می شد ممکن بود تلفات بسیار به بار آورد.

نخست وزیر اسرائیل در دیداری که با سفیران کشورهای اورپایی داشت، درباره برنامه های تعرضی حکومت اسلامی ایران نیز به تفصیل سخن گفت و تاکید کرد که این برنامه ها نه تنها اسرائیل را به خطر می اندازد، بلکه اروپائیان نیز در تیررس این خطرات قرار دارند.

نتانیاهو فاش ساخت که اسرائیل به شیوه های گوناگون می کوشد خطرات ناشی از حکومت اسلامی ایران را خنثی کند. ولی در این باره توضیح بیشتری نداد.

نخست وزیر گفت: «پرسیده می شود که چرا حکومت اسلامی ایران این چنین خطرناک تلقی می شود. ولی مطرح کردن خود این پرسش موجب شگفتی است، و پاسخ آن است که رژیم ایران، خود را نه یک حکومت، بلکه یک رسالت می داند. آن ها خود را رسول می دانند و رسالت خود را این گونه تلقی می کنند که باید مذهب شیعه رهبری منطقه و دنیای اسلام را به دست گیرد. اسلام پیشنهادی آنان، از نوع افراطی ترین آنهاست. از دیدگاه آنان، اسرائیل شیطان کوچک و آمریکا شیطان بزرگ محسوب می شود. ولی آن ها برای همگان برنامه هایی دارند».

نتانیاهو گفت: «خطر رژیم ایران برای همه کشورها، به خاطر آن است که می خواهند بمب اتمی به دست آورند. آن ها دارای یک ایدئولوژی بسیار افراطی هستند و در پی بدست آوردن جنگ افزار هسته ای می باشند و بنابراین مهمترین ماموریت آن است که از رسیدن آن ها به چنین هدفی جلوگیری کرد».

نخست وزیر اسرائیل گفت: «علت دوم خطرناک بودن رژیم ایران آن است که رهبرانش در پی برپایی امپراطوری اسلامی شیعه می باشند – یک امپراطوری که از تهران آغاز شود و به بندر طارطوس در خاک سوریه برسد که در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد و رژیم امیدوار است که از آن جا به همه کشورهای اروپایی دسترسی داشته باشد».

نتانیاهو گفت: «ما و شما همگی وظیفه داریم از عملی شدن این بلندپروازی ها جلوگیری کنیم و نگذاریم که ایران بتواند در سوریه پایگاه های هوایی و زمینی و دریایی در اختیار داشته باشد».

نخست وزیر افزود: «آن ها فقط شعار نمی دهند، بلکه می کوشند عمل کنند. این یک روند خطرناک است که باید از آن جلوگیری کرد».