نخست وزیر اسرائیل در مراسم اعطای سردوشی نیروی هوایی، دوباره به رژیم ایران هشدار داد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر نیز در هشداری خطاب به سران حکومت ایران گفت که اسرائیل هیچ تهدیدی را دست کم نمیگیرد و اگر تعرضی نسبت به این گشور رخ دهد، با پاسخ کوبنده ای روبرو خواهد شد.

نتانیاهو این سخنان را در یک سخنرانی و در ارتباط با تهدیدهایی بیان کرد که در هفته های اخیر، به دنبال هلاکت محسن فخری زاده، توسط سیاستمداران و فرماندهان نیروهای مسلح رژیم ایران، علیه اسرائیل شنیده شده است.

پیشتر نیز ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و همچنین ژنرال نیروهای ذخیره و وزیر دفاع، بنی گانتس هشدارهای مشابهی به زبان آورده بودند.

مقامات مسئول رژیم ایران، از یک سو می گویند که هنوز به تحقیق و بررسی در مورد عاملان و آمران قتل فخری زاده ادامه می دهند و در همان حال، حسن روحانی و گروهی دیگر از دست اندرکاران حکومت، این رویداد را متوجه اسرائیل دانسته و تهدید کرده اند که به شدت انتقام خواهند گرفت.

نخست وزیر اسرائیل سخنان خود را هنگام سخنرانی در مراسم اعطای سردوشی به خلبانان نیروی هوایی بیان کرد.  او گفت: تهدیدهای حکومت ایران نمی تواند اسرائیل را بهراساند، ولی در عین حال اسرائیل همه تهدیدات امنیتی را جدی میگیرد و برای رویارویی با آن به تدابیر لازم دست می زند.

ژنرال آویو کوخاوی نیز چند روز پیش گفت که اقدامات تعرضی احتمالی از جانب رژیم ایران و یا گروه حزب الله لبنان، با پاسخ قاطع اسرائیل روبرو خواهد شد.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود یادآوری کرد که اسرائیل همچنان مصمم است از استقرار دائم سپاه قدس در سوریه جلوگیری کند و همچنین گروه های نیابتی رژیم ایران را تحت نظر دارد و توطئه های آن ها را نیز خنثی خواهد کرد.

پیشتر اعلام شده بود که یک زیردریایی ارتش اسرائیل به طور آشکار از کانال سوئز گذشته و وارد آب های دریای سرخ شده است. گفته شده بود که ماموریت این زیردریایی رسیدن به نزدیکی آب های خلیج فارس می باشد. ولی در روزهای اخیر خبری درباره مسیر احتمالی آن انتشار نیافته است.

آقای منشه امیر در مصاحبه ای که آقای جمشید چالنگی از تلویزیون ایران فردا با وی انجام داد، تاکید کرد که اسرائیل هیچ خطری را از هر جانبی که باشد نادیده نمی گیرد و برای رویارویی با هر امکانی به اقدام دفاعی دست می زند. او گفت که ورود زیردریایی های آمریکایی و اسرائیلی به آب های منطقه به هدف بازدارندگی است و بعید می نماید که پیش درآمد وقوع یک جنگ باشد.