نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه اختصاصی خانم دکتر درخشش، از دوستی دیرین اسرائیل با ملت ایران و مناسبات با کشورهای عرب سخن گفت

نخست وزیر اسرائیل در یک مصاحبه آرزو کرد روزی بیاید که مناسبات دوستانه بین تهران و اورشلیم از نو برقرار شود و همکاری های ثمربخش بین دو ملت از سر گرفته شود. در یک مصاحبه اختصاصی که خانم دکتر ستاره درخشش رئیس بخش فارسی رادیو صدای آمریکا با نخست وزیر اسرائیل انجام داد، بنیامین نتانیاهو از نزدیک شدن کشورهای عرب به اسرائیل سخن گفت و آن را شبیه روابطی دانست که تا پیش از به روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران، بین دولت های تهران و اورشلیم برقرار بود.

نخست وزیر اسرائیل در این مصاحبه یکبار دیگر دوستی و همبستگی خود را با ملت ایران مورد تاکید قرار داد و در همان حال گفت که اسرائیل قاطعانه از امنیت خود در برابر تهدیدهای حکومت ایران دفاع خواهد کرد.

محمود جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی در مصاحبه ای گفته بود که اسرائیل قصد دارد به حکومت ایران تعرض کند. نتانیاهو بی آن که به این  ادعا اشاره کند یادآور شد که رژیم ایران با صراحت و به طور علنی می گوید که قصد دارد ساکنان یهودی سرزمین اسرائیل را نابود کند و این ملت و دولت حق دارند همه اقدامات لازم را برای دفاع از خود به عمل آورند.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به خانم دکتر درخشش گفت: «ایران شایسته بهتر از اینهاست. این مردم هوشمند و با هوش، برخوردار از یک فرهنگ غنی، شایسته حال و آینده ای بهتر هستند. نتانیاهو افزود: «ولی این دیکتاتورهای که بر ایران مسلط شده اند، این سرزمین را ویران کرده اند».

نخست وزیر اسرائیل دوباره توافق اتمی موسوم به برجام را یک قرارداد بیحاصل و خطرناک دانست و خواهان مهار کردن برنامه های موشکی و اتمی رژیم برای همیشه شد. نتانیاهو گفت: در اثر توافق برجام، رژیم ایران بیش از یک میلیارد دلار پول نقد دریافت کرد. نتانیاهو پرسید: «آیا می دانید که رژیم ایران این پول را در چه اموری هزینه کرد؟ آیا فکر می کنید که با این پول بیمارستان ساخت؟ خیر!

نتانیاهو یادآوری کرد که رژیم اسلامی، پول ملت ایران را به جای صرف تامین رفاه شهروندان سازد، با اعطای بودجه به سازمان های ترور و هزینه کردن در راه برنامه های ماجراجویانه، آن را به هدر می دهد.

6 دیدگاه‌

 1. I was in Loved with Israel and Jewish people with radis.org since I was a teenage;
  But I would like to say it from Iran loudly and clearly; I could recognise the reality of Israel at the prime minister Netanyahu beautiful English LANGUAGE’S accent at the UN.

 2. با درود
  در حال حاضر هیچ فردی مانند رضا پهلوی ، در ایران مقبول عموم مردم نیست. رضا پهلوی حاضر نیست به قیمت کشته شدن حتی یک نفر از مردم ایران به دست دول خارجی ، قدرت را بدست گیرد. اگر قرار است ایران فردا ، کشوری پیشرفته و آزاد باشد، این مردم هستند که باید سرنوشت خود را مشخص کنند.
  جنگ و آشوب همان چیزی است که فاسدان و حاکمان ستمکار برای ایران آرزو میکنند . آنها هنوز کیسه چپاولشان پر نشده است و همچنان تشنه زر و سیم ملت ایران هستند.
  دیدن فقر و زجر مردم ایران قابل تحمل نیست. ما ملتی یکپارچه و متحد بودیم. ما ملتی صلح طلب و آزاد اندیش بودیم. چه شد که گروهی غارتگر بر ما مسلط شدند؟ چه شد که مردم اینچنین در فلاکت بسر میبرند؟ چه شد که گروهی جاهل به خود لقب علامه میدهند و دانشمندان و متخصصان و جوانان پر استعداد ما به نان شب محتاج شده اند؟
  چه شد که نظامیان و سربازان وطن ، خاموش به تماشای ستم بیدادگران و ویرانی وطن نشسته اند؟

 3. جناب آقای نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل
  جناب آقای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا
  و جناب آقای مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا
  سلام
  بنده به عنوان یک فرمانده نظامی در سپاه پاسداران اعلام می کنم که تا این حکومت بر سر کار است خاورمیانه به آرامش نخواهد رسید و هر روز آتشی دامن کشور و ملتی را خواهد گرفت

  آقایان رئیس ،
  شک نکنید که مسبب تمام معضلات خاورمیانه همین آخوندها هستند و بنظر بنده که یک کارشناس خاورمیانه هستم و در مسائل نظامی صاحبنظر هستم و عضوی از اعضای سپاه هستم بصورت قطعی اعلام می کنم که تا این حکومت بر سر کار است خاورمیانه به آرامش نخواهد رسید
  پس باید جهان باید با همکاری ملت دربند ایران ، انحلال و حذفِ سریع حکومت آخوندی را در اولویت بگذارد و سرنوشت ایران و کشورهای خاورمیانه را به سوی صلح و دوستی سوق دهد … بی تردید اگر چنین کاری تحقق پیدا نکند آخوندها در آینده ای نه چندان دور در امریکا و کشورهای اروپائی جنگ شهری راه خواهند انداخت.

  من این مطالب را با اطلاع دقیق می گویم
  من یک نظامی هستم
  و دقیقا خبر دارم
  و برای اینکه وجدانم راحت شود به جامعه جهانی اعلام می کنم که هر گونه تعلل در حذف آخوندها در ایران ، که بشدت مورد انزجار ملت شریف ایران هستند موجب یک ناآرامی و کشتار وسیع در کشورهای مختلف جهان خواهد شد

  برنامه های عجیبی دارند و باید جلوی آنها گرفته شود
  قابل ذکر است در سپاه و ارتش هیچ جایگاهی ندارند و عده ای محدود مثل قاسم سلیمانی جلاد هستند که داوطلبانه جنایت می کنند و بقیه هم اگر جنایتی می کنند از سازمان اطلاعات سپاه می ترسند

  • شما یک نظامی هستید و سوگند خورده اید په تا پای جان برای مملکت خود و مردم خود فداکاری کنید. شما زمانی به دین خود ادا کرده اید که از مردم مملکت خود و حقوق ایشان دفاع کنید. فرق شما با مردم غیر نظامی این است که باید شجاعت خود را در عمل به اثبات رسانید. سخن گفتن در این زمان مشکلی را حل نمیکند.

 4. با اعراب پادشاهی و شیخ نشین مشکل نداریم با ایدولوژی ضد اسرائیلی اسلامیان بخصوص ایرانیان شیعه مشکل داریم . درودو برکت بر اسرائیل تا ابد

Comments are closed.