نخست وزیر اسرائیل در همایش یکصدمین سال پایان جنگ جهانی اول شرکت دارد و با رهبران فرانسه گفتگو می کند

با گذشت یکصد سال از پایان جنگ جهانی اول، سران شماری از کشورهای پرقدرت جهان، و همچنین ده ها کشور دیگر، از امروز (یکشنبه) همایش بزرگی را آغاز می کنند، که هدف آن از جمله پایه گذاری نظام جدید امنیتی و تقویت پایه های صلح در جهان است. این همایش به دعوت رئیس جمهوری فرانسه برگزار می شود و از جمله پرزیدنت ترامپ، پرزیدنت پوتین و بنیامین نتانیاهو به آن دعوت شده اند.

یکصد سال پیش، در چنین روزی بود که جنگ جهانی اول پایان گرفت و کشورهای شرکت کنند با خود عهد کردند که از این پس جنگی رخ ندهد. ولی ۲۱ سال پس از آن بود که جنگ جهانی دوم درگرفت و فجایع بسیار بزرگتری به وجود آورد.

نخست وزیر اسرائیل یکی از شرکت کنندگان فعال در پایه ریزی نظام جدید صلح در همایش پاریس خواهد بود.

در مجموع، سران و نمایندگان ارشد هفتاد کشور در همایش پاریس حضور دارند.

نتانیاهو در حاشیه این کنفرانس دیدارهایی با رئیس جمهوری فرانسه و مقامات ارشد آن کشور خواهد داشت. ولی دیدار با پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه عملی نخواهد گردید. نتانیاهو به چنین ملاقاتی، بسیار نیاز دارد تا بتواند به عملیات خود علیه استقرار نیروهای سپاه قدس در سوریه ادامه دهد.

وزیر خارجه روسیه هفته پیش به اسرائیل توصیه کرد از شیوه حملات هوایی در خاک سوریه دست بردارد و راه های دیگری را دنبال کند. این سخنان نوعی هشدار به اسرائیل تلقی شد.

در ظرف سه هفته ای که از سقوط هواپیمای نظامی روسی از نوع ایلیوشین برقراز لاذقیه می گذرد، می توان گفت که حملات هوایی اسرائیل تقریبا متوقف شده است.

یک دیدگاه

  1. انگلیسی رو نگاه کنید چگونه دست اون محمود عباس رو سفت گرفته گفتم که اخوند و فلسطین و حزب الله محصول انگلیس ها برای بر هم زدن منطقه هست .

Comments are closed.