نخست وزیر اسرائیل در هند قراردادهای نظامی امضا می کند و سپس در کنفرانس های ورشو و مونیخ حضور می یابد

نخستین ایستگاه سفر نتانیاهو کشور هند خواهد بود. وی در گذشته نیز میهمان دهلی نو بوده و نخست وزیر هند نیز از اسرائیل دیدار رسمی به عمل آورده است

نخست وزیر اسرائیل، در هفته های آینده سه سفر سیاسی مهم در پیش خواهد داشت و قرار است از آلمان، لهستان و هند دیدن کند. هر یک از این سفرها کوتاه خواهد بود، ولی انجام آن بسیار مهم تلقی شده است.

بنیامین نتانیاهو علاوه بر نخست وزیری، پست وزارت خارجه و وزارت دفاع را نیز خود به عهده دارد و سفرهای او زیر پوشش وزیر خارجه انجام می گیرد.

این سفرها ده روز دیگر آغاز خواهد شد و جمعا یک هفته به درازا خواهد کشید.

با وجود اهمیت کشورهایی که نتانیاهو قرار است از آنها دیدن کند، افراد اپوزیسیون، آن را با کارزار انتخاباتی کنونی در کشور بی ارتباط نمی دانند.

نخستین ایستگاه سفر نتانیاهو کشور هند خواهد بود. وی در گذشته نیز میهمان دهلی نو بوده و نخست وزیر هند نیز از اسرائیل دیدار رسمی به عمل آورده است. اسرائیل و هند دارای مناسبات بازرگانی گسترده ای هستند و دولت دهلی نو به برخورداری از تکنولوژی پیشرفته اسرائیل علاقمندی زیادی نشان می دهد.

قرار است که در جریان این سفر، چند قرارداد بزرگ فروش جنگ افزار اسرائیلی به هند امضا شود که صدها میلیون دلار ارزش آن می باشد. هند در گذشته نیز خریدهای تسلیحاتی عمده ای از اسرائیل داشته است.

نتانیاهو در پایان سفر به هند، مستقیما به لهستان پرواز خواهد کرد تا در همایش بین المللی علیه زیاده خواهی های رژیم ایران شرکت کند. رهبری این همایش را ایالات متحده به عهده دارد و لهستان میزبان آن می باشد و قرار است نمایندگان بلندپایه از ده ها کشور جهان در آن شرکت جویند. از جانب ایالات متحده، مایک پنس معاون رئیس جمهوری در این همایش حضور خواهد یافت.

در گزارش ها آمده است که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نیز حضور فعالی در این کنفرانس خواهند داشت.

ایستگاه بعدی نتانیاهو شهر مونیخ در آلمان است که در آن جا در همایش سالیانه امنیت جهانی حضور خواهد یافت در این همایش شماری از سران کشورها شرکت می کنند و قرار است نتانیاهو با برخی از آنان دیدار داشته باشد.

منابع آگاه خبری می گویند که سفر بعدی نتانیاهو به یکی از کشورهای عرب همسایه خواهد بود که نام آن کشور محرمانه است و تاریخ سفر نیز اعلام نشده است.

یک دیدگاه

  1. پدر خدا بیامرزم هند و مردم هند را همیشه دوست داشت چرا که هندی ها مردمی قانع و پر تلاش و متعهد به دوستی هستند درود و برکت بر بنیامین نتانیاهو این رهبر عزیز اسرائیل که اسمان و زمین در خدمت اوست . درود و برکت بر ملت عزیز هند کخه در کنار اسرائیل هستند . درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.