نخست وزیر اسرائیل در واکنش به اظهاراتی که از قول قاسم سلیمانی انتشار یافته: برود سپاه قدس را از سوریه برچیند»

قاسم سلیمانی پنج روز پیش از بخش سوری بلندی های گولان دیدن کرده و با سخنان خود علیه نتانیاهو، از امکان شلیک موشک به داخل خاک اسرائیل سخن گفته بود

درگیری لفظی که ظاهرا بین قاسم سلیمانی و بنیامین نتانیاهو رخ داده، در رسانه های اسرائیلی و بین المللی بازتاب یافت. در گزارش ها آمده بود که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس گفته است که اگر یک موشک به داخل اسرائیل اصابت کند، موجب سقوط دولت نتانیاهو خواهد شد.

نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به این سخنان گفت که “بهتر است به جای این کرکری خواندن ها، و تلاش برای دخالت در امور انتخابات پارلمانی اسرائیل، قاسم سلیمانی بهتر است برود و ببیند که پایگاه های سپاه پاسداران در سوریه به چه وضعی افتاده اند.

ولی سخنانی که به قاسم سلیمانی علیه نتانیاهو نسبت داده شد، تنها در یک روزنامه کویتی الجریده انتشار یافته بود که معلوم نیست تا چه حد میتواند موثق باشد. چنین سخنانی در رسانه های حکومتی در تهران بازتاب نیافت.

رد و بدل کردن این گونه تهدیدها، در اسرائیل مورد انتقاد برخی محافل اپوزیسیون قرار گرفت و حتی از قول چند تن از وزیران کابینه که نام آن ها برده نشد، اعلام کردید که آن ها خواهان سکوت نخست وزیر هستند.

روزنامه الجریده چاپ کویت، در گزارش خود نوشته بود که قاسم سلیمانی پنج روز پیش از بخش سوری بلندی های گولان دیدن کرده و با سخنان خود علیه نتانیاهو، از امکان شلیک موشک به داخل خاک اسرائیل سخن گفته بود.

الجریده نوشته بود که سلیمانی در پایان دیدار از گولان، پیامی برای بشار اسد فرستاده و توصیه کرده بود که از این پس، ارتش سوریه به هر حمله نیروی هوایی اسرائیل، به طور قاطع و کوبنده واکنش نشان دهد.

الجریده در ادامه گزارش خود از قول سلیمانی نوشته بود که سلیمانی گفته است که ایران باید به آگاهی دولت روسیه برساند که از هیچ یک از خط قرمزهای خود صرف نظر نخواهد کرد و از این پس هرگونه آسیبی که به نیروهای ایرانی در سوریه وارد آید، ایران آنگونه که صلاح بداند، واکنش نشان خواهد داد.

همانگونه که گفته شد، این گزارش روزنامه کویتی، با واکنش هیچ منبع موثقی روبرو نگردیده و تائید یا تکذیب نشده است.

اکنون، این پرسش مطرح است که در جریان حملات هوایی اخیر ارتش اسرائیل در خاک سوریه، چه شمار از افراد وابسته به سپاه قدس ایران کشته شده اند. در این زمینه در روزهای اخیر آمار متفاوتی انتشار یافته است. در گزارشی که ظاهرا موثق تر از اخبار دیگر تلقی می شود، آمده است که سپاه قدس دست کم دوازده قربانی داده است.

آگاهان می گویند از هنگامی که افراد سپاه قدس به سوریه فرستاده شده اند، صدها تن تلفات داشته اند. بخش عمده این افراد، در جریان نبرد در حمایت از رژیم بشار اسد جان باخته اند و بقیه، افرادی هستند که در جریان بمباران های اسرائیل کشته شده اند

2 دیدگاه‌

  1. شرم بر سر سفیر اسرائیل که در جلسه شورای امنیت واژه جعلی به جای خلیج فارس به زبان آورد.
    موضوع مشاجره اسرائیل با سپاه قدس است یا ایران، اسرائیل بهتر است از مرم ایران بابت این حرکت احمقانه سفیر خود پوزش بخواهد.
    مردم ایران دشمن اسرائیل نیستند.
    پاینده ایران

  2. ازدروغگو وترسو بودن جمهوری اسلامی همین دلیل بس که همیشه در بین مردم (زن وکودک وپیر) سنگر گرفته ومردم بی دفاع را همیشه برای خود سپر قرار داده وهیچ گاه توان وجرءات جنگ کردن ومقابله با ارتش توانمند ومقتدر اسرا ئیل را در خارج از مناطق مسکونی را نداشته است.جمهوری اسلامی همیشه قاتل مردم بی دفاع ودستبسته ایران بوده است.

Comments are closed.