نخست وزیر اسرائیل: راه حل اتمی کره شمالی را بر رژیم ایران انطباق بدهید

نخست وزیر اسرائیل از دستاورد پرزیدنت ترامپ در مذاکرات اتمی روز گذشته با فرمانروای کره شمالی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت که همین شیوه باید در مورد برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران و همچنین دخالت های جنگی آن در امور کشورهای همسایه به اجرا گذاشته شود.

سران چندین کشور جهان به پرزیدنت ترامپ به خاطر پیروزی او در مرحله نخست و سرنوشت ساز مذاکرات با کره شمالی شادباش گفتند.

نتانیاهو در ادامه سخنان خود گفت که یکی از علل پیروزی پرزیدنت ترامپ، در پیش گرفتن یک سیاست قاطعانه و اخطار کننده نظامی علیه حکومت کمونیستی کره شمالی بوده است و همین قاطعیت باید نسبت به تلاش های رژیم ایران در ادامه برنامه های موشکی و اتمی در پیش گرفته شود.

شخص پرزیدنت ترامپ نیز در بخشی از سخنانش در همایش رسانه ای که پس از پایان گفتگو با فرمانروای کره شمالی در سنگاپور برگزار شد، به موضوع ایران نیز پرداخت و گفت: «گمان من آن است که ایران، امروز کشور متفاوتی در مقایسه با گذشته نزدیک شده و من امیدوارم که در زمان مناسب، پس از آن که تاثیرات تحریم های شدیدی که به اجرا گذاشته شده، احساس گردد، رژیم ایران نیز به سر میز مذاکره باز خواهد گشت، تا بتوان یک توافق اتمی بهتر تدوین کرد».

بسیاری از تحلیلگران اسرائیلی در گزارش هایی که در شبانه روز اخیر در رسانه ها انتشار یافته، پیامد تلاش های جاری درباره برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی را با آنچه که در همین زمینه در ایران می گذرد مرتبط دانستند و گفتند که حکومت ایران باید از موفقیت مذاکرات اتمی بین آمریکا و کره شمالی نگران باشد.

منشه امیر در یک گزارش تحلیلی که امروز (چهارشنبه) در روزنامه “ییسرائل هیوم” انتشار یافت، نوشت که حکومت ایران با نگرانی عمیق گفتگوهای سنگاپور را دنبال کرده و باید حساب کار خود را بکند.

در ایالات متحده، برخی سیاستمداران اعلام کردند که پرزیدنت ترامپ شایسته دریافت جایزه صلح نوبل است. آن ها نوشتند: پرزیدنت اوباما بی آن که کوچکترین دستاوردی در تحکیم صلح جهانی داشته باشد، جایزه صلح نوبل گرفت، ولی ترامپ است که با موفقیت در دور اول مذاکرات با کره شمالی، واقعا شایسته دریافت چنین مدالی می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. بحران هاى غیر عادى و نسل ضد دین زمینه ظهور دجال را در کشور ایران آماده کرده است حتى احادیث معتبر شیعه از ظهور دجال در ایران سخن گفته اند .

  2. با درود، خواهش میکنیم که بهیچ عنوان از رژیم استبدادی آخوندها برای مذاکره دعوت نشود زیرا عموم مردم ایران خواستار سرنگونی این رژیم هستند.
    ممنونم

Comments are closed.