نخست وزیر اسرائیل: شاهد بیداری مهمی از سوی شهروندان لبنانی علیه حزب‌الله و دخالت ایران در این کشور هستیم

نفتالی بنت، نخست وزیر اسراییل، امروز یکشنبه، در آغاز جلسه هیات دولت، با اشاره به شلیک ۱۹ فروند موشک به سوی اسرائیل توسط حزب‌الله لبنان، گفت: «ما به هیچ وجه شلیک موشک به سوی اسراییل را نمی‌پذیریم.»

بنت افزود: «ما شاهد بیداری مهمی از سوی بسیاری از شهروندان لبنانی علیه حزب‌الله و دخالت رژیم ایران در این کشور هستیم، که در عین بحران اقتصادی و سیاسی دشوار حاکم بر لبنان، آنان را در مقابل اسرائیل نیز به خطر می اندازند.»

بنت ادامه داد: «کشور و ارتش لبنان باید مسوولیت آنچه در اماکن تحت سلطه‌اشان می گذرد را بپذیرند. در این مورد نیز برای ما مهم نیست که آیا یک سازمان فلسطینی یا نافرمانان یا گروه‌های مستقل عمل کرده‌اند.»

در فیلم‌‌هایی که آدینه  ۱۵ مرداد، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، دیده می‌شود که گروهی از دروزی‌های لبنان، با حمله به کامیون پر از موشک تروریست‌های حزب الله، مانع از پرتاب این موشک‌ها به سوی خاک اسرائیل می‌شوند.

ببینید: گروهی از مردم لبنان، مانع از پرتاب موشک‌های حزب‌الله به سوی اسرائیل شدند

رژیم بزدل ایران، سعی در فرار از مسئولیت خویش دارد

نخست وزیر اسرائیل، در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، در مورد حمله به کشتی مرسر استریت اشاره کرد و گفت: «خوشحالم از اینکه ایالات متحده و سنتکام، گزارشی درباره شواهد قاطع مبنی بر ارتباط رژیم ایران با حمله به کشتی مرسر استریت در ۲۹ ژوئیه منتشر کرده‌اند. همانطور که هفته گذشته گفتم، واضح است که حکومت ایران این عملیات تروریستی دریایی را انجام داده و اکنون با بزدلی، سعی در فرار از مسئولیت خویش دارد».

بنت افزود: «من همچنین از پیام کشورهای عضو گروه هفت کشور صنعتی (جی ۷)، که این حمله را محکوم کردند و ایران را مسئول آن دانستند استقبال می‌کنم. اما اکنون نوبت تبدیل بیانیه‌ها به عمل است».

نخست وزیر اسرائیل در واکنش به شروع کار ابراهیم رئیسی در مقام ریاست جمهوری در ایران، گفت: «چند روز پیش در ایران رییس جمهوری جدید روی کار آمد. ابراهیم رئیسی- جلاد تهران، یک شخص سنگدل و به مراتب تندروتر [از حسن روحانی] است. ما داریم خوی تهاجمی این رژیم را در هر نقطه از خاور میانه و در دریا، هوا و زمین، می‌بینیم».

بنت ادامه داد: «رژیم ایران، هواپیمای شهروندان عادی را سرنگون می‌سازد و به کشتی تجاری با شهروندانی از تمام جهان، حمله مرگبار انجام می‌دهد».

بنت افزود: «رژیم جمهوری اسلامی، ترور را ابزار خود در شاهراه‌های بین المللی قرار داده است. جکومت ایران یک خطر مسلم برای ثبات منطقه و صلح جهانی است و دنیا نباید در این مورد سکوت کند. این رژیم باید بفهمد که نمی‌تواند بدون پرداخت هزینه به خباثت‌هایش ادامه دهد».