نخست وزیر اسرائیل نسبت به اقدامات اتمی جدید ایران هشدار داد و گفت: اسرائیل نخواهد گذاشت بمب اتم بسازند

نخست وزیر در یک سخنرانی هشدار داد که ادامه اقدامات رژیم ایران در نقض تعهدات برجامی، وضع بسیار خطرناکی به وجود می آورد که اسرائیل باید نسبت به آن هشیار باشد. بنیامین نتانیاهو گفت که تردیدی ندارد که رژیم ایران خواهان نابودی اسرائیل است و برای رسیدن به این نیت، به هر تلاش لازم دست می زند و راه اندازی دوباره تاسیسات غنی سازی در فردو، یعنی در مکانی که زیر کوه قرار دارد، نشان هدف های حکومت ایران می باشد.
نتانیاهو در مقام نخست وزیر و وزیر دفاع گفت: «اسرائیل اجازه نخواهد داد رژیم ایران به بمب هسته ای دست یابد».
در گذشته چند بار گفته شده بود که اسرائیل قصد داشته به تاسیسات اتمی رژیم ایران حمله کند و به نابودی آن ها بپردازد. کارشناسان نظامی می گویند که امروز بیش از گذشته، اسرائیل دارای چنین توانی می باشد و حتی اگر تاسیسات فردو زیر کوه قرار دارد، هنوز آسیب پذیر است و می توان آن را نابود کرد.
به گفته کارشناسان، نه فقط بمب های سنگر شکن وجود دارد که کلفت ترین سقف بتونی را می شکافد، بلکه موشکی هایی نیز وجود دارد که تونل ورودی تاسیسات زیر کوه را نیز منهدم می سازد و همه تاسیسات داخل تونل و افرادی که در آن جا هستند، اگر نابود نشده باشند، قادر به خروج نخواهند بود.

تاسیسات اتمی فردو که در زیر کوه برپا شده است تا از حملات هوایی در امان باشد

نتانیاهو که شب گذشته (سه شنبه) در همایشی در اورشلیم سخن می گفت از جمله اظهار داشت: «رژیم ایران اخیرا بر میزان گستاخی خویش افزوده و این واقعیت را همه جا به چشم می بینیم. این رژیم آرزو دارد اسرائیل را نابود کند. ما در برابر این وضع به پیکار پرداخته و به آن ها جواب می دهیم و رویارویی می کنیم».

نخست وزیر در ادامه گفت: «همانگونه که رژیم ایران دوباره به ادامه برنامه های اتمی خود روی آورده، و می خواهد سطح غنی سازی اورانیوم را بالا برد، تردیدی نیست که با این اقدام می خواهد به تولید بمب هسته ای برسد. ولی من یکبار دیگر تاکید کرده می گویم که ما اجازه نخواهد داد آن ها به این هدف برسند».
نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «ایستادگی کنونی ما در برابر رژیم ایران، تنها به خاطر تامین امنیت اسرائیل و آینده این کشور نیست، بلکه یاری دهنده به امنیت همه کشورهای خاورمیانه و سراسر جهان است»
رئیس رکن عملیاتی ارتش اسرائیل، ژنرال اهرون  خلیوا חליווה نیز در دیدار با بلندپایگان وزارت دارایی، به هدف افزایش بودجه دفاعی کشور هشدار داد که خطرات نظامی از جانب رژیم ایران روز افزودن است و ایجاب می کند که اسرائیل به اقدامات دفاعی بیشتری دست بزند که مستلزم افزایش بودجه نظامی می باشد.
رئیس رکن عملیات، اجرای حمله نظامی سپاه پاسداران به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان را عملیاتی در سطح بالا دانست که به خوبی طراحی و اجرا شده بود. او گفت: توان رژیم ایران در اجرای این گونه عملیات، نشان می دهد که تهدیدات و هشدارهای جنگی سپاه پاسداران را باید کاملا جدی گرفت.

یک دیدگاه

  1. سلام // نگرانی نخست وزیر محترم ودانای اسرائیل درباره دست یابی ایران به سلاح اتمی برای نابودی وقتل عام کشور اسرائیل بجا ودرست است. وجامعه جهانی باید متحد شوند وخاورمیانه و ملت ایران را از این رژیم خون اشام وجنگ ستیز نجات دهند، نباید بگذارید ایران سلاح هسته ای داشته باشد. پاینده باد کشور اسرائیل

Comments are closed.