نخست وزیر اسرائیل هشدار می‌دهد که اگر لازم باشد اسرائیل آماده است دوباره بر نوار غزه مسلط گردد

 نخست وزیر اسرائیل هشدار می‌دهد که اگر لازم باشد اسرائیل آماده است دوباره بر نوار غزه مسلط گردد

نخست وزیر اسرائیل هشدار می‌دهد که اگر لازم باشد اسرائیل آماده است دوباره بر نوار غزه مسلط گردد ولی تاکید می کند که این امر کاملا موقتی خواهد بود.

نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به پرسش خبرنگاران که پرسیدند که بالاخره اسرائیل برای حل مشکل غزه چه نقشه هایی دارد گفت که اسرائیل به تلاش خود برای پایان بخشیدن به درگیری ها ادامه می دهد و اگر لازم باشد حاضر است که دوباره نوار غزه را به تصرف خود در آورد و به ویران کردن زیرساخت های تروریستی در آن سرزمین بپردازد اما تاکید کرد که اگر چنین شود یک امر موقتی خواهد بود.

در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که هم اسرائیل و هم گروه‌های تروریستی در غزه تمایلی به رسیدن به یک جنگ همه جانبه ندارند.

اما در عین حال حماس- جهاد اسلامی و دیگر سازمان‌های ترور فلسطینی می‌خواهند که با برپایی آشوب و حملات تعرضی به اسرائیل تسهیلات بیشتری را از اسرائیل دریافت کنند.

نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به خبرنگاران گفت که دولت هر اقدامی را که در تامین منافع ملی و امنیتی کشور اسرائیل و ضروری باشد انجام خواهد داد اما حمله نظامی به داخل سرزمین غزه آخرین گزینه خواهد بود.

یادآوری می شود که اسرائیل ۱۴ سال پیش نوار غزه را به طور کامل تخلیه کرد و آن را به دست فلسطینی‌ها سپرد.

در آن هنگام حدود ۱۰ هزار شهروند اسرائیلی در نقطه های مختلف غزه سکونت داشتند که همگی خانه‌های خود را رها کرده و به خاک اسرائیل بازگشتند.

هم چنین سربازان اسرائیلی از غزه خارج شدند.

از آن هنگام تاکنون حماس و گروه‌های تروریستی و غزه مسلط گردیدند و می کوشند آنجا را به پایگاهی برای تعرض علیه اسرائیل مبدل سازند.

جهاد اسلامی آزادی فلسطین که توسط حکومت ایران برپا شده و همچنین گروه تروریستی حماس می‌گویند که اسرائیل باید نابود شود و سراسر این خاک به فلسطینیان و اسلام بازگردانده شود.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر تاکید کرد که دولت اسرائیل تلاش های بسیاری کرده که مسئله غزه به صورت مسالمت آمیز حل و فصل شود و اهالی غزه و ساکنان اسرائیل بتوانند به همزیستی با همدیگر روی آورند.

نتانیاهو بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل برای تامین امنیت شهروندان خود حاضر است هر هر اقدام و بهایی را بپردازد  حتی اگر لازم باشد که حمله ای به داخل غزه صورت گیرد اما بار دیگر تاکید کرد که این می تواند آخرین گزینه اسرائیل باشد.

نتانیاهو تاکید کرد که به جنگ علاقه ای ندارد و حاضر است انتقادهای شدید برخی گروه ها را تحمل کند اما جان سربازان اسرائیلی برای او عزیز است و تا جایی که ممکن است تلاش می‌کند که این مشکل از طریق مسالمت آمیز حل و فصل شود.

نتانیاهو گفت: پیش از آنکه من فرزندان اسرائیل را به جنگ با غزه بفرستم تلاش خواهم کرد تا از هر گزینه دیگری برای حل این مسئله استفاده کنم.