نخست وزیر اسرائیل پس از گفتگوی تلفنی با ترامپ: تحریم ها علیه ایران شدیدتر می شود

بنیامین نتانیاهو هم پنجشنبه با انتشار یک توییتر نوشت که گفت و گوی تلفنی او با پرزیدنت ترامپ بر محور مسائل امنیتی و منطقه ای دور می زده است. او نوشت: از رییس جمهوری ترامپ به خاطر تصمیم برای افزایش تحریم های ایران تشکر کردم

بنیامین نتانیاهو کوتاه مدتی پس از گفتگوی تلفنی شب گذشته با پرزیدنت ترامپ، در توییتر خود نوشت که رئیس جمهوری ایالات متحده قصد دارد تحریم های فلج کننده تر تازه ای را علیه حکومت اسلامی ایران به اجرا گذارد.

پرزیدنت ترامپ نیز خود گفته بود که تحریم های شدیدتری در راه است که می تواند ورشکستگی رژیم ایران را حتمی کند.

کاخ سفید واشنگتن اعلام کرد که در جریان گفتگوی تلفنی پریشب (چهارشنبه)، رهبران ایالات متحده و اسرائیل درباره رفتارهای فتنه گرانه رژیم ایران در منطقه و راه های جلوگیری از آن سخن گفته اند. اشاره کاخ سفید، تلاش حکومت ایران برای ربودن نفتکش بریتانیایی در آب های خلیج فارس بود که با دخالت فوری رزمناو انگلیسی ناکام ماند.

جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد که این گفت‌وگو در همان روزی که پرزیدنت ترامپ از «افزایش اساسی تحریم‌های ایران» خبر داد، انجام شده است.

بنیامین نتانیاهو هم پنجشنبه با انتشار یک توییتر نوشت که گفت و گوی تلفنی او با پرزیدنت ترامپ بر محور مسائل امنیتی و منطقه ای دور می زده است. او نوشت: از رییس جمهوری ترامپ به خاطر تصمیم برای افزایش تحریم های ایران تشکر کردم.

سخنگوی کاخ سفید گفت که دو طرف در مورد همکاری‌ها میان ایالات متحده و اسرائیل در افزایش منافع ملی مشترک، از جمله مقابله با فعالیت‌های بدخواهانه ایران در منطقه، گفت‌وگو کرده اند.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه با انتشار پیام توییتری، درباره آغاز غنی سازی رژیم با غنا و درصد بالا نوشت: رژیم ایران برای مدت طولانی برنامه غنی سازی محرمانه داشته است.

پرزیدنت ترامپ در توییتر خود همچنین خبر از تحریم های جدید و ادامه سیاست فشار حداکثری داده و نوشت:تحریم‌ها علیه تهران به شکلی قاطع و اساسی افزایش می‌یابد.

آنطور که کاخ سفید گزارش می دهد پرزیدنت ترامپ با نخست وزیر اسراییل درباره این تحریم ها و همچنین اقدامات به گفته آنها بدخواهانه رژیم در منطقه و جهان تبادل نظر کرده اند.

پرزیدنت ترامپ در توییتر خود توضیح نداد که تحریم های جدید در چه زمینه ای وضع خواهد شد و کدام بخش از شریان حیاتی رژیم را نشانه خواهد گرفت.

3 دیدگاه‌

  1. بانکها و سرمایه گزارانی که با پول های غارت شده از ایران در تجارت هستدند بایستی تحریم گردند، چرا که تجارت و هرگو نه قرارداد با تروریستها قانونی نیست.

  2. کل نظام باصطلاح مقدس (جمهوری اسلامی ایران) توسط ملت تحریم شده شما هم تا میتوانید تحریمش کنید وسرنگون تا یک ملت و یک نژاد آزاد دوباره طمع آزادی را بتواند بچشد وبه دنیا سلام کند.

Comments are closed.