نخست وزیر اسرائیل یکبار دیگر گفت که دولت اورشلیم با حضور  نظامی ایران در سوریه کنار نمی آید

نخست وزیر اسرائیل یک بار دیگر گفت که این کشور با قاطعیت تمام علیه استقرار دائم نیروهای نظامی حکومت ایران در سوریه عمل خواهد کرد. ارتش اسرائیل دو روز پیش (سه شنبه) اعلام کرد که در ظرف دو سال گذشته بیش از دویست حمله هوایی علیه مراکز استقرار و تاسیسات نظامی وابسته به رژیم ایران در سوریه انجام گرفته است.

یک روز پیش از این تاکید دوبارۀ بنیامین نتانیاهو، نیروی هوایی اسرائیل یک هدف نظامی در نزدیکی شهر حماه را بمباران کرد که گرچه رژیم ایران ادعا می کند که این مکان به طور اشتباهی هدف قرار گرفته، ولی یافته های اطلاعاتی ثابت می کند که حمله اسرائیل به یک هدف واقعی بوده و اشتباهی رخ نداده و آن محل ویران شده است.

نتانیاهو در نشست هفتگی هیات دولت اسرائیل دوباره تاکید کرد که قصد اسرائیل در جلوگیری از تبدیل سوریه به یک پایگاه جدید تعرض از جانب حکومت ایران جدی است و تا رسیدن به هدف تعیین شده دنبال خواهد شد.

اویگدور لیبرمن وزیر دفاع نیز پیشتر بی آن که به استقرار موشک های بالستیک ایرانی در خاک عراق اشاره مستقیم کند، گفته بود که اسرائیل بدون در نظر مرزها و فاصله، هر مکانی را که وسیله تعرض رژیم ایران علیه اسرائیل باشد، مورد حمله قرار خواهد داد.

نخست وزیر در جلسه هیات دولت گفت که اسرائیل به هر اقدامی که برای تامین و تقویت امنیت کشور ضروری باشد دست خواهد زد.

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود به استحکام وضع اقتصادی در اسرائیل اشاره کرد و گفت که با وجود بحران اقتصادی در بسیاری از کشورها، اسرائیل همچنان از یک اقتصاد سالم و قوی برخوردار می باشد.

از یک نظرسنجی که در آستانه نوروز یهودیان (رُش هَشانا) انجام گرفت چنین بر می آید که ۸۹ درصد از مردم اسرائیل از وضع خود بسیار راضی هستند.

ظرف دو سال گذشته بیش از دویست حمله هوایی علیه مراکز استقرار و تاسیسات نظامی وابسته به رژیم ایران در سوریه انجام گرفته است

یک دیدگاه

  1. رژیم جمهوری اسلامی ایران مصطلح اصل ولایت مطلقه فقیه بین دول عربی و دول اسلامی و تنها دولت یهودی عبرانی اسرائیلی تمایزی قائل نخواهد شد و زبان های عبری و عربی را تحت حاکمیت هئیت خبرگان، تشخیص مصلحت نظام به رسمیت خواهد شناخت بعبارت دیگر اسرائیل بین حضور نظامی سپاه قدس در سوریه و تشخیص مصلحت نظام تمایزی قائل نخواهد شد.

Comments are closed.