نخست وزیر اسراییل:آنچه لازم باشد در دفاع از اسراییل انجام خواهیم داد و به مبارزه علیه خطرات ادامه می دهیم

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسراییل یک روز پس از درگیری نظامی چند ساعته این کشور با گروه تروریستی حزب الله با انتشار ویدیو کوتاهی گفت:آنچه که لازم باشد در دفاع از کشور و ملت اسراییل از راه زمین و هوا ودریا انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به حمله روز یکشنبه اسراییل به مواضع گروه تروریستی حزب الله در خط مرزی لبنان و اسراییل گفت:آن کسی که در پناهگاه های زیرزمینی بیروت است می داند چرا در آنجا است.

درگیری جنگی بین حزب الله لبنان و ارتش اسرائیل پس از سه ساعت در خط مرزی بین دو کشور در روز یکشنبه پایان گرفت.

بنیامین نتانیاهو در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه این حملات که در چارچوب دفاع از ملت و کشور اسراییل است ادامه خواهد داشت گفت:به اقدامات خود علیه موشکهای دقیق ادامه خواهیم داد.

اشاره نتانیاهو به موشکهای دقیق موشکهای نقطه زنی است که در روزهای گذشته نیز بخشی از آن در قالب افشاگری از سوی ارتش اسراییل منتشر گردید.

در گزارش رسمی ارتش دفاعی اسرائیل، که متن آن در حساب کاربری ارتش به زبان فارسی نیز انتشار یافت، آمده است که مطالب افشا شده، یکی از اسرار بسیار محرمانه سپاه قدس برای مجهز ساختن حزب الله به موشک های نقطه زن بوده است.

کارشناسان اسرائیلی گفتند که اگر حزب الله بتواند به این نوع موشک ها مجهز گردد، همه نقاط حساس و استراتژیک اسرائیل، و از جمله ساختمان بلند وزارت دفاع و فرودگاه بین المللی بن گوریون در مرکز کشور، در معرض خطر جدی قرار می گیرد. نقطه زن، به موشک های اطلاق می شود که قادرند به فاصله چند متری از هدف تعیین شده اصابت کنند – البته این به شرطی است که اندازه گیری مکان، با دقت و به صورت حرفه ای انجام گرفته باشد.

ساخت چنین موشک هایی به آشنایی با تکنولوژی مدرن بستگی دارد، که احتمال می رود نیروهای مسلح حکومت ایران توانسته باشند آن را خریداری کنند.