نخست وزیر اسرائیل:از پرزیدنت ترامپ برای کشتن تروریست بزرگ قاسم سلیمانی و فعال کردن مکانیزم ماشه سپاسگزاریم

نخست وزیر اسرائیل در آخرین پیام خود گفت: رژیم اسلامی ایران در تلاش است که صلح را نابود کند و نباید چنین امکانی به آن داده شود.

بنیامین نتانیاهو این سخنان را در یک همایش رسانه ای با جارد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ بیان کرد. این کنفرانس مطبوعاتی در پایان گفتگوهای مفصل بین دو مقام اسرائیلی و آمریکایی بیان شد.

در این همایش رسانه ای که شب گذشته (یکشنبه) در دفتر نخست وزیری در اورشلیم برگزار شد، نتانیاهو از جمله گفت: «در حالی که ما به دنبال گسترش مناسبات و پیشرفت (صلح) هستیم، دیکتاتورهای تهران می خواهند ما را به دوران سیاه و قرون وسطی و حاکمیت مذهبیون بر مردم باز گردانند»

نتانیاهو در ادامه گفت:اگر این حکومت مرگبار تروریستی روزی به سلاح هسته‌ای یا به امکان توسعه آن دست یابد، با از بین بردن سریع صلح، جهان را به خطر می‌اندازد. ما نباید اجازه بدهیم و اجازه نخواهیم داد که این امر به وقوع بپیوندد. می‌خواهم از پرزیدنت ترامپ تشکر کنم که قاطعانه در مقابل رژیم ایران ایستاد، با برجام خطرناک مخالفت کرد، تروریست اعظم قاسم سلیمانی را به هلاکت رساند و مکانیزم ماشه را فعال کرد. ایالات متحده پس از آنکه قطعنامه پیشنهادی برای تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم اسلامی از سوی شورای امنیت رد شد اعلام کرد که از روز بیستم ژانویه مکانیزم ماشه فعال خواهد شد و بر همین اساس تمامی تحریم ها که پس از برجام متوقف گردیده بود بازخواهد گشت و فعال خواهد شد. نتانیاهو همچنین گفت:در این زمینه‌ها با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی گفتگو خواهم کرد. با ایستادگی خود در برابر ماشین جنگ جمهوری اسلامی ایران، آمریکا رهبریت جهانی واقعی از خود نشان می‌دهد. خرسندم که همانند اسرائیل، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نیز آشکارا، تاکید می‌کنم – آشکارا از موضع آمریکا حمایت می‌کنند. آن‌ها به صورت غیر آشکار و بی سر و صدا با برجام مخالفت کردند، اما اکنون به صورت آشکار از موضع آمریکا حمایت می‌کنند، و این نشان از شکل گیری یک تغییر است. از همه کشورها می‌خواهم از موضع آمریکا در مقابل خشونت رژیم ایران حمایت کنند.

نخست وزیر اسرائیل در بخشی از سخنان شب گذشته خود گفت که فلسطینی ها طی سالیان دراز می توانستند به کشورهای عربی دیکته کنند که حق ندارند با اسرائیل مناسبات بازرگانی داشته باشند. ولی این تحریم برداشته شده و اکنون امارات عربی متحده برای برقراری مناسبات کامل اقتصادی با اسرائیل پیشگام می شود.