نتانیاهو در آستانه سفر به مسکو: ما علیه حضور رژیم ایران در سوریه اقدام و به پایگاه‌های آنها حمله می‌کنیم

نخست وزیر اسراییل ساعاتی پیش از سفر خود به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین، با انتشار ویدیویی کوتاه گفت: «امشب عازم مسکو هستم تا فردا با رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین ملاقات کنم. محور گفتگوهای ما استقرار رژیم ایران در سوریه است.»

بنیامین نتانیاهو افزود: «ما علیه این امر اقدام و به پایگاه‌های آن‌ها حمله می‌کنیم.»

اشاره نخست وزیر اسرائیل به “اقدام علیه آنها” و “حمله به پایگاه‌هایشان”، مواضع و پایگاه های نظامی سپاه پاسداران و سپاه قدس به سرکردگی قاسم سلیمانی است که در ماه‌های گذشته، ارتش اسرائیل بارها به این مواضع در سوریه حمله کرده است.

نخست وزیر اسراییل در ادامه گفت: «ما به اقدامات علیه آن‌ها ادامه می‌دهیم، و در این مورد با رئیس جمهور روسیه صحبت خواهم کرد.»

بنیامین نتانیاهو در حالی امشب به روسیه سفر و با پوتین دیدار خواهد کرد که شب گذشته بشار اسد در سفری از پیش اعلام نشده و ناگهانی به تهران سفر کرده و با علی خامنه ای و حسن روحانی دیدار کرد.

تخست وزیر اسرائیل در پایان سخنانش گفت: «به اقدامات خود تا بیرون راندن رژیم ایران از سوریه ادامه می‌دهیم. زیرا رژیم ایران تهدید به نابودی اسرائیل می‌کند و ما اجازه اینکه نزدیک مرز ما پایگاه بزند را نمی‌دهیم.»

نخست وزیر اسرائیل در هفته‌های گذشته به صراحت اعلام کرده که دولت اسرائیل اجازه نخواهد داد حکومت اسلامی که ملت و کشور اسراییل را تهدید به نابودی می‌کند و با حضور نظامی خود در سوریه به مرز اسراییل نزدیک شده است در سوریه بماند و به گفته نتانیاهو با هر وسیه ای و با تمام توان با رژیم ملایان در سوریه مقابله خواهد کرد.

سفر ناگهانی بشار اسد به تهران  و دیدارش با علی خامنه ای و حسن روحانی با حضور قاسم سلیمانی سرکرده گروه تروریستی سپاه قدس در این جلسات و غیبت جواد ظریف، سبب شد که وزیر خارجه حکومت اسلامی استعفا دهد.

سفر نخست وزیر اسراییل به روسیه و دیدار با پوتین بیشتر از هر زمانی اهمیت پیدا کرده است، چرا که  بشار اسد در تهران به سر می برد و با خامنه ای دیدار کرده است.

پوتین و حکومت اسلامی ایران، دو پشتیبان مهم بشار اسد هستند که با یاری رساندن به او، حکومت اسد را از خطر سقوط  نجات داده‌اند.

در شرایطی که حکومت اسلامی به واسطه تحریم های کمر شکن ایالات متحده بر علیه خود، در شرایط وخیم اقتصادی و سیاسی به سر می برد، اگر پوتین نیز دست از پشتیبانی اسد و رژیم ایران بردارد شرایط بیش از پیش برای حکومت اسلامی ایران و همچنین بشار اسد سخت خواهد شد.

نخست وزیر اسرائیل امشب (سه شنبه) رهسپار مسکو می شود تا یک بار دیگر با پرزیدنت پوتین دیدار داشته باشد. ملاقات طرفین برای فردا تعیین شده و موضوع اصلی آن، استقرار نیروهای سپاه قدس و مزدوران شیعه افغانی و عراقی تحت فرمان سپاه قدس در سوریه می باشد.

نتانیاهو در هفته ها و ماه های اخیر بارها گفته است که اسرائیل اجازه نخواهد داد نیروهای مسلح رژیم ایران در سوریه استقرار دائم داشته باشند. او این خط راهبردی را بارها برای پرزیدنت پوتین روشن ساخته و در دیدار فردا خواهد کوشید ابعاد هماهنگی بین اسرائیل و روسیه را در این زمینه، تقویت کند.

پرزیدنت پوتین، گرچه تنها بر اساس منافع کشور خود عمل می کند، ولی از اهمیت منطقه ای و جهانی اسرائیل نیر به خوبی آگاهی دارد و نمی خواهد با اسرائیل وارد ستیز شود.

دو ماه پیش، به دنبال متلاشی شدن یک هواپیمای نظامی روسی توسط موشک ارتش سوریه، دولت مسکو بر اسرائیل خشم گرفت و خواهان ملاحظه بیشتر در عملیات هوایی خود در خاک سوریه شد. احساس می شود که از آن هنگام، اسرائیل به صورتی بسیار محتاطانه تر، در مورد انهدام مواضع سپاه قدس در سوریه عمل می کند.

 

یک دیدگاه

  1. همین است دیگر، تا زمانی که سلاح هسته ای ما موهوم و خیالی باشد ترامپ ها زیر قرارداد خواهند زد، بولتون ها هنگام پشتیبانی از تروریست های جنایت کار گروه رجوی به ما لقب پشتیبان تروریست خواهند داد و امثال نتانیاهو هم هیچ شرمی نمی کنند از این که بگویند اجازه نمی دهند ایران در سوریه پایگاه داشته باشد، حقوق بین الملل هم یعنی کشک و کسی نمی گوید پایگاه داشتن و نداشتن ایران در سوریه تنها وابسته به خواست مردم ایران و سوریه است و دیگران حق دخالت ندارند! اما مقامات ما خوابند، در نیافته اند تنها راه پایان دادن به تهدید و تحریم و حمله های وحشیانه خروج از npt و برجام و ساخت سلاح هسته ای واقعی آن هم با پلوتونیم است، داشتن دو کلاهک هسته موجب می شود ترامپ به جای تحریم همچون کره شمالی با ایران رفتار کند، در سال ۱۴۰۰ کسی رئیس جمهور ایران خواهد شد که واقعیت را دریافته باشد!

Comments are closed.