نخست وزیر اسراییل:همانطور که قول داده بودم محور گفتگوهای من و پوتین رژیم ایران بود و نتایج خوبی گرفتیم

نخست وزیر اسراییل:همانطور که قول داده بودم محور گفتگوهای من و پوتین رزیم ایران بود و نتایجی خوبی گرفتیم

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در آغاز جلسه هفتگی دولت که امروز در اورشلیم برگزار شد، گفت:هفته گذشته با رئیس جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین، در مسکو دیدار کردم. همانطوری که قول داده بودم، محور صبحت‌هایمان مسئله ایران بود.

نخست وزیر اسراییل در ادامه گفت:من به صورت بسیار صریح و روشن گفتم که کشور اسراییل به جمهوری اسلامی ایران اجازه تثبیت و تقویت استحکامات نظامی در سوریه را نخواهد داد، و صراحتاً گفتم که ما به عملیات نظامی علیه آنها ادامه خواهیم داد.

بنیامین نتانیاهو گفت:ما درباره ادامه مکانیزم هماهنگی امنیتی میان ارتش روسیه و اسرائیل نیز به توافق رسیدیم. من و پرزیدنت پوتین بر روی یک هدف مشترک نیز توافق داشتیم – اخراج آن دسته از نیروهای خارجی از سوریه، که بعد از شروع جنگ داخلی وارد خاک آن کشور شده اند.

وی گفت:همچنین بر سر ایجاد کمیته مشترکی با مشارکت طرف‌های دیگر برای تحقق این هدف، به توافق رسیدیم.

نخست وزیر اسراییل درباره دیدارش با پوتین گفت: از پرزیدنت پوتین دعوت کرده ام تا به عنوان مهمان افتخاری در مراسم افتتاح بنای یادبود جانباختگان محاصره شهر لنینگراد حضور یابند، که ایشان نیز بلافاصله پاسخ مثبتی دادند.

من معتقدم که داشتن روابط قوی و نزدیک و خوب با رهبران ابرقدرت های جهان کار کم اهمیتی نیست. این روابط به امنیت اسرائیل کمک می‌کند.

نخست وزیر اسراییل درباره تروریستی شناختن حزی الله گفت:هفته گذشته اتفاق دیگری نیز افتاده است، که از لحاظ سیاسی و امنیتی بسیار مهم می باشد: تصمیم بریتانیا برای غیر قانونی ساختن سازمان حزب الله، و همچنین قرار دادن نام تمامی زیر شاخه های سازمان حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی.

این تصمیم بسیار مهمی است چون حزب‌الله، هم خود تروریسم ایجاد می کند، هم به عنوان بازوی اصلی تروریستی ایران عمل می کند. از دیگر کشورهای اروپایی – در وهله نخست کشور های اروپایی، اما از دیگر کشور های دنیا نیز، دعوت می کنم تا به این اقدام مهم بریتانیا بپیوندند.