نخست وزیر فلسطینی و رئیس امنیت و اطلاعات، از انفجار در غزه نجات یافتند

در یک انفجار تروریستی در غزه، سه تن از همراهان نخست وزیر حکومت حودگردان که برای شرکت در مراسمی به نوار غزه دعوت شده بودند زخمی شدند، ولی به خود رامی حمدالله و رئیس سازمان امنیت فلسطینی که به دعوت دولت حماس به غزه رفته بودند آسیبی وارد نشد.

این افراد به غزه آمده بودند تا در مراسم گشایش دستگاه شیرین کردن آب دریا شرکت جویند. غزه با مشکل شدید کمبود آب روبرو می باشد و قرار است این دستگاه تاحدودی از آن بکاهد. هزینه برپایی این سیستم را حکومت خودگردان پرداخته است.

دولت حماس در غزه بیانیه ای در نکوهش این توطئه سوءقصد به جان بلندپایگان حکومت خودگردان فلسطینی صادر کرد، ولی رهبارن حکومت خودگردان می گویند که حماس را مسوول این انفجار می دانند، زیرا برای جلوگیری از آن اقدامات لازم را نکرده است.

آگاهان می گویند که این سوءقصد ناکام مانده، ضربه مرگ را به تلاش های آشتی بین حماس و حکومت خودگردان وارد می آورد. هم اکنون یک هیات اطلاعاتی مصر در غزه به سر می برد و می کوشد راه را برای ایجاد آشتی هموار سازد، ولی بعید می نماید که این تلاش به نتیجه ای برسد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر نخست وزیر حکومت خودگردان فلسطینی و رئیس سازمان اطلاعاتی آن در این انفجار کشته می شدند، این حادثه همانند تکرار کودتای نظامی حماس در غزه، این بار در کرانه غربی می بود.

در گزارش ها آمده بود که محمود عباس رهبر حکومت فلسطینی، خود فردی بیمار و ناتوان است و قدرت واقعی را نخست وزیر و رئیس سازمان امنیت و اطلاعات  فلسطینی در دست دارند.

آگاهان می گویند از هنگامی که حماس دوباره چتر حمایت رژیم ایران را پذیرفته و از حزب الله لبنان پول و اسلحه می گیرد، احتمال آشتی با فتح و حکومت خودگردان به حداقل رسیده است.

انفجار امروز هنگامی رخ داد که کاروان اتومبیل های بلندپایگان حکومت خودگردان از جاده ای می گذشت و بمبی که در کنار مسیر پنهان شده بود، هنگام عبور آخرین اتومبیل ها مفنجر شد و سه تن را زخمی ساخت.

رامی حمدالله و همراهان، بلافاصله پس از پایان مراسم گشایش دستگاه شیرین کردن آب دریا، به رام الله بازگشتند.

یک دیدگاه

  1. این فلسطینیا یک مشت تروریست وحشی و مسلمانی هستند که به هیــــــــچ بنی بشری رحم نمی کنند حتی به خودشون

    رحم و ترحم و رابطه با این جنایتکاران و وحشیان کاملاً اشتباه بوده و باعث بدبختی و بیچارگی و مرگ و نابودی میشه

Comments are closed.