بنیامین نتانیاهو در بازگشت از واشنگتن: از یک سفر تاریخی باز میگردم؛ گولان متعلق به ماست ما دارای ریشه های تاریخی در آنجا هستیم


نخست وزیر اسراییل در بازگشت از ایالات متحده و یه رسمیت شناختن حق حاکمیت اسراییل بر بلندیهای گولان گفت: «از یک سفر تاریخی بازمی‌گردم. این امر نسل‌ها به یاد خواهد ماند. ۵۰ سال طول کشید تا آن را به دست آوریم. این یک درس عبرت تاریخی در سطح جهانی است، اگر آغازگر یک جنگ خشن بودید و قلمرو خود را از دست دادید، نباید بیایید و بازگشت آن را طلب کنید.»

در روزهای گذشته پرزیدنت ترامپ با انتشار پیامی در حساب توییتر خود اعلام کرد که حاکمیت اسراییل را بر بلندیهای گولان به رسمیت می شناسد.

روز گذشته و در جریان سفر نخست وزیر اسراییل به ایالات متخده سند  به رسمیت شناخته شدن حق حاکمیت اسراییل بر بلندیهای گولان در جلسه ای با حضور نخست وزیر اسراییل و پرزیدنت ترامپ به امضای رییس جمهوری ایالات متحده رسید.

پرزیدنت ترامپ در جریان امضای این فرمان گفت: امروز، اقدامات تجاوزکارانه ایران و گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه، از جمله حزب‌الله، برای تبدیل کردن بلندی‌های گولان به یک بستر بالقوه برای انجام حملات علیه اسرائیل، ادامه دارد که این حملات بسیار خشونت‌بار است.

بنیامین نتانیاهو در ادامه سخنان خود گفت:این منظقه متعلق به ما است و ما دارای ریشه‌های تاریخی در بلندی‌های گولان هستیم. هر قطعه از زمین را که بلند می‌کنید، کنیساهایی یافت می‌شوند و ما در حال ترمیم آن‌ها هستیم. به گولان بازگشتیم.

وی گفت:گولان متعلق به ما است، ما صاحب آن هستیم، هم در چارچوب تاریخی و هم در چارچوب دفاع از خود.پرزیدنت ترامپ این را به رسمیت شناخت.

نخست وزیر اسراییل که در ایالات متحده بود به دنبال حمله موشکی گروه های تروریستی از غزه به سوی خاک اسرائیل، که هفت زخمی به جای گذاشت، بنیامین نتانیاهو تصمیم گرفت دیدار مهم خود از واشنگتن را ناتمام بگذارد و بلافاصله پس از دیدار تاریخی با پرزیدنت ترامپ به اورشلیم باز گردد.

وی درباره این حمله تروریستی و در واکنش به آن گفت:برای رسیدگی به اقدامات مهمی به اسرائیل برمی‌گردم. واکنش بسیار شدیدی نشان دادیم و حماس باید بداند که در اجرای هرگونه اقدامات ضروری، تردید نخواهیم کرد

4 دیدگاه‌

  1. کجای دنیا گفته شده که سرزمین دیگران را به زور به کشور دیگر الحاق کنند، در کدام قانون بین المللی نوشته که قسمتی از خاک یک کشور را ضمیمیه خاک کشور دیگر کننده.
    تمام قطعنامه های سازمان ملل اسرائیل را بعنوان اشغالگر می شناسد.
    جولان متعلق به سوریه است.

  2. جناب بنیامین نتانیایو ای نخست وزیر عزیز کشور وقوم یهود وای مناجی صلح وآرامش در منطقه – رژیم پلید ایران هم دم از کشورگشایی میزند شاید کل ایران را هم از دست بدهد پس باید بقول شما در سطح جهانی عاقل بود وثروتهای ملت ومملکت را به جیب مفت خوران آخوند لبنان وحزب الله سرازیر نکرد چون ایران عزیزهم ممکن است دارو ندارش که یک کشور است در جنگ افروزی رژیم پلید ازدست برود وسپس ادعای عودتش را داشته باشد. مواظب باش ای سپاه پاسداران بی چاک ودهن مزدور که سخیف سخن نگوئید و عمل بی پروا انجام ندهید تا بلندیهاازدست دادن رسمی بلندیهای جولان برایتان تکرارنشود درتاریخ و دم از ازبین بردن حیات اسرائیل نکنید مگر این قوم شریف و آزاده را شما خلقشان کرده اید که بخواهید ازبین ببرید؟؟؟

  3. نوش جان کشور اسرائیل، حق مسلم اسراییل است، هر کس هم نمی تواند ببیند کور شود. بیاد آورید که پدر همین اسد قطب زاده و بنی صدر و چریک فدایی و مجاهد خلق تعلیم داد و مملکت ما را به خاک سیاه نشانده.

Comments are closed.