نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، خطاب به دشمنان گفت که از قدرت ارتش دفاعی بترسند و آن را به آزمون نگذارند

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، خطاب به دشمنان گفت که از قدرت ارتش دفاعی بترسند و آن را به آزمون نگذارند

بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیر و وزیر دفاع، در دیداری که امروز (چهارشنبه) از واحدهای شمالی ارتش اسرائیل داشت، و پس از مشاهده رزمایش آنان، خطاب به همسایگان شمالی و شرقی اسرائیل گفت که توصیه می کند آن ها در صدد به آزمون گذاشتن توان نظامی ارتش دفاعی اسرائیل برنیایند، زیرا این قدرت چنان زیاد است که می تواند توطئه دشمنان را حنثی کند.

نتانیاهو بی آن که مستقیما به تهدیدهای جنگی از جانب حکومت اسلامی ایران و سوریه و حزب الله لبنان اشاره کند گفت که اکنون در پایان این رزمایش قاطعانه می تواند بگوید که اسرائیل از توان رویارویی با همه دشمنان خویش برخوردار است و می تواند توطئه آنان را خنثی کند و بهتر آن است که آن همسایگان دور و نزدیک، از آزمون توان نظامی اسرائیل دوری جویند.

اسرائیل هر چند ماه یکبار رزمایش تازه ای را در بلندی های گولان و مرزهای شمالی کشور برگزار می کند تا از آمادگی دائم برای رویارویی با سپاه قدس در سوریه و حزب الله در لبنان برخوردار باشد. در آزمایشی که امروز

پایان گرفت، واحدهای زبده از چند شاخه ارتش شرک داشتند و همآهنگی کامل بین آن ها برقرار بود.

ارتش اسرائیل خود را برای رویارویی با تهاجم جنگی، به  صورت همزمان و در چند جبهه مختلف، آماده کرده است. او گفت که احساس می کند بر توان رزمی ارتش دفاعی اسرائیل به میزان چشمگیری افزوده شده و ارتش ما قادر است دشمنان خود را نابود کند.

در پایان این رزمایش، امیران ارتش به وزیر دفاع درباره چگونگی برگزاری آن توضیح دادند. نتانیاهو به طور جداگانه با فرماندهان این رزمایش و شماری از سربازانی که در آن شرکت داشتند، گفتگو کرد.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «من همچنان تهدیدهای جنگی از جانب بدخواهان خود، از شمال و شرق و جنوب می شنوم که اسرائیل را به نابودی تهدید می کنند. ولی می دانم که چه قدرت ویرانگری در ارتش اسرائیل برای خنثی کردن این چنین دشمنان وجود دارد». او گفت: «هر تعرضی که علیه اسرائیل رخ دهد، با پاسخ دندان شکن روبرو خواهد گردید».