نخست وزیر ژاپن در دیدار با حسن روحانی، از او خواستار شد که ایران در برجام بماند

نخست وزیر ژاپن در  دیدار با رییس جمهوری حکومت ایران  که امروز (آدینه ) از کوالالامپور وارد توکیو شد گفت که حکومت ایران باید در استقرار صلح در خاورمیانه بکوشد

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، در دیدار با حسن روحانی، در توکیو  خواستار پایبند ماندن ایران به برجام شد و گفت: کشورش برای کاستن از تنش‌ها در خاورمیانه همه توان خود را به کار خواهد گرفت.

نخست وزیر ژاپن در  دیدار با رییس جمهوری حکومت ایران  که امروز (آدینه ) از کوالالامپور وارد توکیو شد گفت که حکومت ایران باید در استقرار صلح در خاورمیانه بکوشد.

حسن  روحانی نیز در این دیدار  بر اهمیت فراوان برجام برای ایران تأکید کرد و گفت: امیدوارم ژاپن و دیگر کشورها برای برجا ماندن توافق هسته‌ای تلاش کنند.

آبه در حالی این سخنان را مطرح می کند که ایالات متحده همواره از “فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه” انتقاد کرده و شماری از کشورهای منطقه، از جمله اسرائیل، عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز جمهوری اسلامی را به مداخله‌ در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرده‌اند. تهران این اتهام‌ها را رد می‌کند.

خبرگزاری رویترز نوشته است که وزارت خارجه ژاپن با انتشار بیانیه ای نوشته است که  توکیو برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و کمک به ثبات این منطقه، با همه طرف‌ها، از جمله ایران و ایالات متحده ، مذاکره می‌کند.

سفر حسن روحانی به توکیو در حالی صورت می‌گیرد که تنش‌ها بین ایران و آمریکا تشدید شده و سرنوشت توافق هسته‌ای نیز که آمریکا سال گذشته از آن خارج شد در ابهام قرار دارد.

در هفته‌های اخیر شمار زیادی از تحلیلگران و رسانه‌ها به تلاش‌های احتمالی ژاپن برای میانجیگری بین ایران و آمریکا اشاره کرده بودند اما دو مقام جمهوری اسلامی گفتند که این سفر ربطی به مذاکره با آمریکا ندارد و تهران فقط “ابتکار عمل‌های” مقامات ژاپنی را بررسی خواهد کرد.

سفر حسن روحانی به توکیودر حالی انجام شده است که حکومت ایران برای سرکوب و کشتار مردم اش از همه امکانات نظامی و امنیتی فرو گزار نشده است .

مقامات آمریکا ضمن محکوم کردن این خشونت‌ها بارها اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها، جمهوری اسلامی را از نظر اقتصادی در وضعیت دشواری قرار داده است.

ژاپن که یکی از اصلی‌ترین خریداران نفت ایران بود به دنبال بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، خرید نفت از ایران را قطع کرد.

روحانی تنها مقام بلندپایه ایرانی است که طی دو دهه گذشته به ژاپن سفر می‌کند. پیش از این نیز شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به عنوان نخستین مقام ژاپنی، پس از ۴۰ سال به تهران سفر کرده بود

3 دیدگاه‌

  1. به شینزو آبه بگویید دعوت از یک جنایتکار پلید فاشیست از چشم و منظر ایرانیان دور نیست آنهم زمانیکه بیش ۳۰۰ نفر در ایران بدست دژخیمان این مردک مخنث و امثال او کشته شدند

  2. اینکه آقای آبه از جنایتکاری مثل آخوند حسن روحانی نما میخواهد که به برجام پایبند باشد ، اینکه از وی بعنوان میهمان ملت فخیم ژاپن دعوت بعمل می آورد برای ملت ایران جای تعجب دارد ، حسن روحانی از منظر میلیونهای ایرانی نماینده ششلول بندها و نه ملت ایران است و از نظر ایرانیان یک آخوند جنایتکار و فرمانده کشتار جوانان ایران است. اصولا اجازه دهید این برجام که برجان یک ملت است از نظر ملایان باطل اعلام گردد ببینیم که چه گ..هی خواهند خورد . برجام چیست توافق با یک مشت ششلول بند سپاه سیاهی و آخوند دو ریالی جنایتکار که چهل سال مال و ثروت ایرانیان را می دزدند

  3. نخست وزیر ژاپن بویی از انسانیت نبرده است چونکه اگر انسانیت داشت
    تعداد زیادی از انسان های کشته شده در شهر های مختلف ایران را میدید و روحانی را ملاقات نمیکرد، واقعا پول برای این بت پرست ها از همه چیز مهم تر است.

Comments are closed.