نرخ بنزین را بالا بردند، ولی تعهدشان را در یاری رسانی به مردم عملی نکردند و حالا مالیاتهای بیشتری در راه است

تلاش حکومت برای بالا بردن مالیات ها به هدف تامین بخش کمی از هزینه های بودجه دولت هم چنان ادامه دارد. به دنبال این تلاش، اعلام گردید که از جمله، عوارض خروج از کشور در سال آینده به ۲۶۴ هزار تومان افزایش می یابد.

دولت روحانی اعلام کرده است که بر اساس مفاد پیش بینی شده در لایجه بودجه سال اینده عوارض خروج برای هر نفر برابر با ۱۶۴ هزار تومان است. عوارض خروج برای زائرین حج تمتع و عمره نیز برابر با ۱۳۲ هزار تومان تعیین شده است.

گفته شده است که در صورت تصویب مجلس عوارض خروج هوایی برای زائران عتبات عالیات جز در ایام اربعین ۴۵ هزار تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی برای این دسته از زائران در ایامی جز ایام اربعین ۱۵ هزار تومان تعیین شده است .

هم چنین در سال جاری عوارض خروج برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان و عوارض خروج زائرن حج تمتع، عمره و عتبات عالیات برابر با ۱۱۰ هزار تومان تعیین شده بود.که تاکید شده است که در سال جاری ارقام تعیین شده به ازای سفر دوم ۵۰ درصد و به ازای سفر سوم به بعد صد در صد افزایش یابد.

یک نماینده مجلس گفت : درآمد حاصل از افزایش نرخ  بنزین بین مردم توزیع نشده است . حسن روحانی پیشتر گفته بود : از گران شدن نرخ بنزین اطلاع نداشتم اما  درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین شصت میلیون نفر توزیع می‌شود و “ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت.”..

مهرداد لاهوتی٬ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس٬ در جلسه علنی کجلس  در تذکری شفاهی خطاب به رییس جمهوری گفت: «حادثه تلخ بنزین نباید اتفاق می‌افتاد اما اتفاق افتاد. خود شما بارها گفتید که درآمد حاصل از این افزایش قیمت را بین مردم توزیع می‌کنید. من از مجلس می‌خواهم که این موضوع را به جد دنبال کند؛ زیرا این اتفاق نیفتاده است.»

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز پیشتر گفته بود : همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است به بیش از ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد یافت.

نوبخت  ۲۶ روز پیش تاکید کرده بود که  انشاالله تا ظرف یک هفته آینده و در کمتر از ۱۰ روز هرگونه منابع مالی ناشی از افزایش قیمت بنزین به حساب خانوارها پرداخت خواهد شد و مطمئن باشید همه کسانی که استحقاق دریافت آن را دارند از این یارانه معیشتی برخوردار خواهند شد.

2 دیدگاه‌

  1. متاسفانه ملت ایران هرچه بیشتر تحت فشار گرسنگی و مالی باشند ارام تر و بی سر و صدا تر هستند .اصلا این ضرب المثل بین ایرانی ها رایج هست که اگه میهواهی به عرب و عجم ( فارس ) حکومت کنی عرب رو سیر و عجم رو گرسنه نگهدار دقیقا این اتفاق در این چهل سال در حال رخ دادن هست فقط ظلم به کشته شدگان و در حبس شدگان و خانواده های اعتراضات اخیر شد . خوب باید هم بعد از گرانی بنزین مالیات هم افزایش بدهند تا مردم هیچگونه اعتراضی در اینده نکنند . در اعتراضات ابان کار ضروری برام پیش اومد که تهران باشم موقع برگشت از هر راهی قصد خروج از تهران رو داشتم بسته شده بود و اخر سر توی اتوبان تهران کرج ۷ ساعت تمام توی ترافیک و راه بندان گیر افتادم چند بار شعار بر علیه حکومت و سران حکومت دادم نه تنها یکی من رو همراهی نکرد بلکه اکثرا با رفتار شون و متلک هاشون مجبور به سکوت شدم و اا رمانی که ملت یک پارچه بر علیه این بی شرف ها بلند نشوند این ظلم و زور و کشتن جوانان به هر دلیلی ادامه دارد فقط اینو میدونم مبت ایران که سال ۵۷ انقلاب کردند از روی سیر بودن و طمع به پا خواستند و دقیقا شد مصداق ضرب المثل دروغگو طمع کار رو بازی میده ( گول زدن و کلاه سر کسی گذاشتن ) ملت واقعا از نظر مالی و زندگی مشکلی نداشتند خمینی هندی زاده گفت پول اب برق و مالیات هم ندین و پول نفت هر نفر ۷۵ تومان بهتون میدم ملت هم که آسایش و رفاه خوبی داشتند پول نفت هم بگیرند هر کسی زندگی شاه هانه ای برا خودش متصور شد این بود که سر ملت طمع کار کلاه رفت

  2. درست قول داده اند ولیکن این بسته های حمایتی برای ملت ایران نیست عزیزم برای ملت فلسطین و لبنان وسوریه و یمن و …حزب الله لبنان است وبنام ما و بکام رتروریستهای جهانی اسلامی مصرف خواهد شد. ملت ایران شکم خودتان را صابون نزنید مگر تابحال این همه حرفها زده شده و قولها داده شده مگر اجراشد درواقعیت؟؟

Comments are closed.