نروژ مدیر یک مرکز افراطی اسلامی وابسته به رژیم ایران در أوسلو را از آن کشور اخراج می کند

همزمان با اتخاذ یک رشته تدابیر احتیاطی از جانب برخی کشورهای اروپایی برای رویارویی با خطر فزاینده اسلام افراطی، [سازمان امنیت نروژ نیز دستور اخراج  مدیر مرکز امام علی اسلو را به علت همکاری‌ با رژیم ایران صادر کرد.

سازمان امنیت نروژ با انتشار بیانیه ای از وزارت دادگستری این کشور خواست تا روحانی ایرانی،  مدیر مرکز شیعیان موسوم به «امام علی» در اسلو را از این کشور اخراج کند.

در این  بیانیه نامی از این روحانی برده نشده اما رادیو  فردا،  تاکید دارد که بر اساس تحقیقات به عمل آمده، نام این روحانی مصطفی مطهری است.

خبرگزاری نروژ،نیز در گزارشی در این باره نوشته است که  این درخواست سازمان امنیتی در مورد اخراج روحانی ایرانی در پی گزارش هایی در مورد همکاری او با دستگاه اطلاعاتی ایران است.

این خبرگزاری در گزارش خود نامی از این روحانی ایرانی نبرد و عکس‌های صورت او را  دستکاری کرده  به شکلی که تنها عمامه سیاه این روحانی دیده می شود، ولی شبکه خبری  رادیو فردا تاکید دارد، که این شخص مصطفی مطهری رئیس مرکز امام علی نروژ می‌باشد.

در ادامه این گزارش آمده است که  روحانی مذکور متهم به همکاری با دستگاه اطلاعاتی ایران است و روابطی با یک روحانی ایرانی – نروژی دارد که پیشتر در دانمارک به اتهام برنامه ریزی برای ترور کنشگران اهوازی مخالف رژیم ایران دستگیر شده است.

پیشتر نیز دادگاه دانمارک،  یک ایرانی – نروژی را به اتهام جاسوسی و همدستی در تلاش برای دست زدن به ترور در خاک دانمارک محکوم کرد.   دادگاه دانمارک مطرح ساخته که این مرد ۴۰ ساله، اقدام به جمع آوری اطلاعات در مورد یک پناهنده ایرانی کرده که مقیم دانمارک است و این اطلاعات را به فردی داده که با سرویس اطلاعاتی رژیم ایران کار می‌کند.

گفته شده است که جاوید حسین شاه،  وکیل روحانی ایرانی به خبرگزاری نروژ گفته است  که موکلش با دلایل ارائه شده برای اخراجش موافق نیست.

خانم هان بلومبرگ مدیر امنیت دولت نروژ نیز به خبرگزاری گفت در صدد تاکید گزارش‌های مبنی بر اخراج روحانی ایرانی به دلیل همکاری با وزارت اطلاعات ایران نیست ولی دولت ایران از مراکز دینی و مساجد برای اهداف امنیتی و اطلاعاتی استفاده می‌کند.

مصطفی مطهری قبل از رفتن به نروژ، مدیریت أمور بین‌المللی موسسه «دارالحدیث» در تهران را بر عهده داشت که در عرصه ترجمه کتب شیعه به زبان های خارجی فعال است. او با بخش بین الملل دفتر خامنه ای و دانشگاه المصطفی در قم نیر همکاری داشت.

موسسه «دارالحدیث» در سال ۱۹۹۴ به دستور خامنه‌ای و مدیریت محمد ری شهری وزیر پیشین اطلاعات تاسیس شد.

مرکز امام علی در اوسلو در کنار مرکز توحید اسلامی از مهمترین مراکز شیعه در نروژ بوده و در کار تبلیغ گفتمان رژیم ایران هستند. که سالانه ۶۰۰ هزار کرون ( بیش از ۶۶ هزار دلار) از دولت نروژ می‌گیرد و ۶۳۲ عضو دارد.

این مرکز  به دست هیئت امنایی متشکل از ۵ عضو تشکیل شده است که زیر نظر مراجع شیعه کار می‌کند ولی تاکنون  نامی از مراجع مزبور برده نشده است .هدف این مرکز  ارائه و نشر افکار روح الله خمینی و علی خامنه‌ای است.