نسخه ای برای نجات رژیم در ایران

با درود بسیار به شما دوستان پرمهر، یاران و عزیز شنوندگان رادیو پیام اسرائیل در سراسر جهان

ابتدا اجازه دهید داستانی را برایتان بگویم و سپس به اصل کلام بپردازم:

اسرائیل در دهه های نخست استقلال دوباره خود در هفتاد سال پیش، با بحران اقتصادی شدیدی روبرو بود. مردم درآمد حقیرانه ای داشتند و بدهی های کشور به دنیا بر چند صد میلیون دلار بالغ می شد – که معادل چند صد میلیارد دلار امروز بود.

زنده نام لوی اشکول که در آن سال های دشوار وزیر دارائی بود، نزد داوید بن گوریون نخست وزیر وقت و بنیانگذار کشور نوین اسرائیل رفت و به او گفت: «میدانید، فقط ده میلیون دلار در صندوق دولت پول باقی مانده است و من پیشنهاد می کنم که با آن یک هواپیمای بمب افکن و جنگی خریداری کنیم»

بن گوریون شگفت زده شد و گفت: «مردم در دشواری و محنت به سر می برند، پولی در خزانه باقی نمانده، و آنوقت شما پیشنهاد خرید هواپیمای جنگی می کنید؟»

لوی اشکول لبخندی شیطنت آمیز زد و گفت: «بله، یک هواپیمای جنگی می خریم، می رویم آمریکا را بمباران می کنیم و آنگاه آمریکا کشور ما را تصرف می کند و ما به ایالت پنجاه و دوم آمریکا مبدل می شویم و آمریکا همه بدهی های ما را خواهد پرداخت و رفاه مردم تامین خواهد شد».

البته این یک داستان است و واقعیت ندارد. ولی در این روزها با دیدن رفتارهای حکومت ایران به یاد این لطیفه افتادم و از خود می پرسم که آیا حکومت اسلامی ایران، همان حکومتی که دائما می گوید مرگ بر آمریکا، قصد دارد وضعی به وجود آورد که آمریکا بیاید ایران را تصرف کند، تا به ایالت پنجاه و دوم آن سرزمین مبدل شود؟

آمریکا و عربستان به حکومت ایران هشدار دادند که بدانید و آگاه باشید و از پرتاب موشک از یمن به سوی عربستان دست بردارید – که این، یک اقدام جنگی است و بی پاسخ نخواهد ماند.

ولی آمدند و شب گذشته (سه شنبه) دوباره موشکی توسط حوثی ها از یمن به سوی ریاض پرتاب کردند که احتمالا این بار کاخ سلطنتی را هدف قرار داده بود.

خوب، چه مانعی دارد که آمریکا علیه رژیم ایران اعلام جنگ بدهد، آن کشور را اشغال کند، حکومت ملایان را براندازد و آنگاه همه مشکلات مالی ایران حل خواهد شد و آمریکا همه بدهی های ایران را خواهد پرداخت.

آنگاه، دولت حسن روحانی و علی خامنه ای دیگر مسوول معیشت مردم نخواهند بود و مردم به خیابان نخواهند آمد شعار بدهند: چه اشتباهی کردیم که انقلاب کردیم

کامتان شیرین و ایامتان خوش

 

 

 

2 دیدگاه‌

  1. قیاس مع الفارق است .. حتی برای مزاح! چرا؟ رژیم اهریمنی مغولیستی آخوندی ماموریتی جز نابودی همگانی ندارد! موضوع ناکارامدی نیست! کارامدی کارشناسانه و سوپر پروفشنال در نابودگری است .. دجال گفته انتقامم را از این مردم میگیرم

Comments are closed.