نسرین ستوده حالش وخیم است او را به بیمارستان منتقل کردند. نخست وزیر کانادا خواهان آزادی ستوده شد

همزمان با انتشار خبر انتقال نسرین ستوده وکیل حقوق‌بشری زندانی پس از هفته‌ها اعتصاب غذا به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان طالقانی، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، رفتار حکومت ایران  با این وکیل مدافع حقوق بشر را «غیرقابل قبول» خواند و خواهان آزادی او شد.

جاستین ترودو، با محکوم کردن حبس نسرین ستوده در توییتی نوشت: «حکم نسرین ستوده و رفتاری که با او صورت گرفته غیرقابل قبول است و ما از ایران می‌خواهیم هرچه سریع‌تر او را آزاد کند. دفاع از حقوق بشر جرم نیست».

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، روز گذشته(شنبه)  خبر داد که «نسرین ستوده  را به دنبال وخامت حالش و بروز «مشکل قلبی» پس از چند هفته اعتصاب غذا، صبح شنبه از بند زنان زندان اوین به بیمارستان طالقانی تهران منتقل کرده ان».

خانم ستوده در نامه‌‌ ای  در ارتباط با اعتصاب غذا اعلام کرده است که  به دلیل شرایط ظالمانه که ادامه‌ حبس زندانیان سیاسی را غیرممکن کرده و «با درخواست آزادی زندانیان سیاسی» دست به اعتصاب غذا زده است.

او تاکید کرده است: «در میانه‌ بحران کرونا که ایران و جهان را در برگرفته است شرایط زندانیان سیاسی چنان سخت و دشوار شده است که ادامه‌ حبس با این شرایط ظالمانه غیر ممکن شده است».

خانم ستوده در نامه خود با بیان اینکه مکاتبات زندانیان برای یافتن راه‌های قانونی تنفسی بی‌پاسخ مانده است، اعلام کرد: «با بی‌جواب ماندن کلیه مکاتبات و با درخواست آزادی زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا می‌زنم».

مقام‌های قوه قضاییه و مسئولان سازمان زندان‌ها تاکنون توضیحی درباره شرایط جسمی نسرین در جریان اعتصاب غذا  و همچنین درباره پاسخ به خواسته‌های این زندانیان توضیحی ارائه نکرده‌اند.