نسرین ستوده پس از انجام آنژیوگرافی در یکی از بیمارستان‌های تهران به زندان قرچک بازگشت

نسرین ستوده، وکیل زندانی، که هفدهم دی ماه به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود بعد از چند روز بستری و انجام آنژیوگرافی در بیمارستان پارس تهران، عصر روز گذشته (چهارشنبه )به زندان قرچک بازگشت.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده با انتشار این خبر در صفحه فیسبوک خود نوشته است  که نسرین ستوده چند روز پس از انجام آنژیوگرافی در بیمارستان پارس تهران روز گذشته  به زندان قرچک ورامین بازگشت.

خندان در ادامه با اشاره به اینکه «شرایط زندان‌ها در ایران فلاکت بار است و زندانیانی که مشکلات جسمی و بیماری دارند، شرایط سخت‌تری را تحمل می‌کنند،وی در ادامه تاکید کرد که زندان قرچک به خودی خود یک فاجعه است برای صدها زندانی زن و اغلب اتاق‌های قرچک ۱۰ متر مربع‌اند از جمله اتاقی که نسرین ستوده و ۴۰ زندانی دیگر در سالنی به اسم سالن مشاوره دو در حبس‌اند».

به گفته همسر خانم ستوده  این اتاق‌ها که در زندان قرچک به آنها کابین می‌گویند ۱۲ عدد تخت شامل ۴ سری تخت ۳ طبقه، در خود جای داده و این در حالی است که این کابین‌های ۱۰ متری فاقد پنجره است و این ساختاری است که سازندگان این زندان طراحی کرده‌اند.

خندان در ادامه  افزود که با وجود ویروس کرونا زندانیان به هیچ وجه نمی‌توانند فاصله کافی را رعایت کنند و به همین خاطر بود نسرین در کمتر از سه هفته پس از انتقال به قرچک به ویروس کرونا مبتلا شد