نشریه آمریکایی: دستیاران اوباما در همکاری با رژیم ایران، شریک جرم محسوب می‌شوند

یک نشریه پرنفوذ آمریکایی نوشت روزی خواهد آمد که باید مقامات دولت پیشین آمریکا را به خاصر قرارداد بدی که در مورد برنامه های اتمی ایران امضا کرده اند، مورد محاکمه قرار داد. نشریه اتلانتیک در عنوان اصلی مقاله خود نوشت که مقامات دولت پرزیدنت اوپاما شریک جرم حکومت ایران محسوب می شوند، زیرا با قرارداد بدی موسوم به برجام، موجب تقویت این رژیم شدند و آن را از ورشکستگی مطلق رهایی بخشیدند.

نشربه اتلانتیک انتقال مبلغ یک میلیارد و چند صد میلیون دلار پول نقد به حکومت ایران، در دوران اوباما را مورد انتقاد شدید قرار داد و نوشت که اوباما با این اقدام، در واقع هزینه های فعالیت های استعماری و امپریالیستی حکومت ایران در منطقه را تامین کرد.

اشاره نشریه اتلانتیک به این واقعیت است که پس از انتقال آن مبالغ کلان، آن هم به صورت نقد به حکومت ایران، سپاه پاسداران توانست بر گستره فعالیت های جنگی خود در سوریه و دخالت جنگی در یمن و اعطای کمک های بیشتر به سازمان های ترور فلسطینی با دست و دلبازی بیشتری عمل کند.

اتلانتیک نوشت که رفتار دولت پرزیدنت اوباما که این امکانات را در اختیار رژیم ایران قرار داد، در واقع دولت واشنگتن را به شریک جرم رژیم ایران مبدل ساخت.

 

2 دیدگاه‌

  1. باور کنید من غمگین و شرمگین میشوم وقتی می شنوم هنوز جان کری با ظریف در تماس است. چطور ممکن است یه وزنه سیاسی ایالات متحده امریکا بر خلاف منافع ملی و مصالح کشور ابر قدرت خود و دنیا و بنفع ظالم ترین و پلیدترین کشور حرکت کند؟ من از آغاز روی کار آمدن ترامپ آرزوی رسوایی اباما و تیمش بویژه جان کری در درونم بوجود آمد۰

Comments are closed.