نشریه بیلد: اروپا نباید برای دژخیمان و تروریستها فرش قرمز پهن کند

حسن روحانی، رئیس جمهور رژیم ایران و سباستین کورتز، صدراعظم اتریش

روزنامه بیلد چاپ آلمان که پرتیراژترین روزنامه اروپا و پرخواننده ترین نشریه آلمان است، در شماره دو روز پیش خود (۱۲ تیرماه/ ۳ ژوئیه) در واکنشی تند به سفر روز چهارشنبه آخوند حسن روحانی رئیس جمهوری رژیم ایران به اتریش و با توجه به تهدیدات نظامی و تروریسم اسلامی که رژیم ایران متوجه جهان می سازد، خطاب به صدر اعظم اتریش، سباستین کورتز و رئیس جمهور آن کشور، الکساندر فان در بِلن، نوشت:

«رژیمی که میهمان شماست، سالهاست که یک رکورد بسیار ویژه دارد. این رژیم  بزرگترین حامی تروریسم در جهان است. بدین معنا که از شبه نظامیان اسلامی مانند حماس، حزب الله لبنان و جهاد اسلامی حمایت تسلیحاتی و مالی می کند. این تروریسم نه تنها خاورمیانه را دربرگرفته، بلکه به اروپا نیز منتهی شده است».

این روزنامه در ادامه خطاب به صدراعظم اتریش می‌نویسد:
« آیا بمب گذاری انتحاری حزب الله در سال ۲۰۱۲،  در اتوبوسی در فرودگاه شهر بورگاس ِ بلغارستان (اتوبوس حامل گردشگران اسرائیلی) با هفت قربانی را به یاد می‌آورید؟ و یا رشته حملات تروریستی در اروپا علیه مخالفان حکومت ایران در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ با ۱۸ کشته در وین و برلین؟»

بیلد در ادامه می نویسد: «در همین سال گذشته، یکی از عوامل رژیم ایران که محکوم به جاسوسی شد، برای حمله به یک سیاستمدار آلمانی مشغول  برنامه ریزی بود. در آغاز سال  ۲۰۱۸ نیز، عوامل رژیم ایران در سراسر آلمان به شناسایی موسسات یهودی – از جمله مهد کودک ها به عنوان هدف [برای انجام عملیات تروریستی] پرداختند».

بیلد در ادامه می نویسد: «رژیم ایران مسئول عمده‌ی  جنگ طولانی و بیرحمانه‌‌ سوریه و در نتیجه، بحران پناهندگان است. از ابتدای جنگ، نیمی از جمعیت سوریه مجبور به فرار شدند، بیش از یازده میلیون سوریه ای. اکثریت قریب به اتفاق آنها توسط دیکتاتور سوریه، بشار اسد، و شرکای ایرانی او در شهرهایشان بمباران شدند. افغانستان نیز تصویر مشابهی دارد. نیروهای نظامی ایران به شدت طالبان را برای مبارزه با ناتو آموزش می دهند. هزاران شهروند افغان توسط اسلامگرایان مورد حمله مسلحانه قرار می گیرند، و عراق هم با یک سناریوی مشابه مواجه است».

بیلد می افزاید: «رهبری ایران می خواهد اسرائیل را نابود کند. این یک راز پنهان نیست و به طور مداوم با صدای بلند و آشکار اعلام شده است. رژیم ایران با نمایش یک ساعت بزرگ در یک میدان عمومی  در تهران، شمارش معکوس برای پایان دولت یهود را به نمایش گذاشته است. به گفته علی خامنه ای، رهبر رژیم ایران، این نابودی باید تا سال ۲۰۴۰ میلادی انجام شده باشد. در عین حال که خامنه ای کشور اسرائیل را ” غده سرطانی” می نامد، رژیم ایران همچنان بر روی زرادخانه‌ی موشکی خود کار می‌کند و شبه نظامیان وابسته به خود را در مرزهای اسرائیل مسلح می کند.  در حال حاضر حدود ۱۶۰ هزار موشک تنها در دست حزب الله است».

بیلد در ادامه خطاب به رهبران اتریش که پذیرای حسن روحانی شده اند، می نویسد: «مردم ایران از دولت حسن روحانی رنج می برند و اکنون نیاز به حمایت اروپا دارند. شما به جای تحویل گرفتن رئیس جمهور رژیمی که رکورد دار اعدام است، باید با مخالفان دیدار کنید. به عنوان مثال، زنان شجاعی که ماههاست علیه روسری و حجاب اجباری اعتراض کرده اند و توسط ماموران رژیم زندانی شده اند. یا نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر، که وکالت برخی از این زنان را به عهده گرفته و اکنون به خاطر این کار به زندان افتاده است. تنها در آخر هفته گذشته دست کم چهار تظاهرکننده توسط نیروهای امنیتی رژیم ایران کشته شدند. حمایت از تظاهرکنندگان در حوزه علایق ما اروپایی هاست؛ زیرا این افراد ارزش های ما را به اشتراک می گذارند. ایرانیانی که میخواهند در آزادی و صلح زندگی کنند، چندین ماه است که به دولت  روحانی به دلیل پرداخت میلیاردها دلار به  گروه های تروریستی در سوریه، لبنان و غزه اعتراض می کنند».

نشریه بیلد از سیاستمداران اتریشی می خواهد که همبستگی خود را با ایرانیان معترض به نمایش بگذارند و می‌نویسد: «اگر شما نمی خواهید به ملاقات مخالفان رژیم ایران در زندان اوین بروید، زندان مخوفی که در تهران واقع است و دستگیرشدگان در آنجا منتظر اعدام خود هستند و از سفارت اتریش در تهران هم فاصله زیادی ندارد، دست کم به دیدار بستگان یا وکلای مخالفان رژیم که مجبور شده اند از رژیم  حاکم بر ایران بگریزند بروید». بیلد با طعنه می نویسد: «آنها در اتریش هم زندگی می کنند – کسانی که در ترس مداوم به خاطر اهداف ما مبارزه می کنند، برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر. ارزش های جهانی که مردم ایران نیز حق برخورداری از آن را دارا هستند».

روزنامه بیلد در پایان می نویسد:
«معامله هسته ای (برجام) و روابط اروپا با رژیم ایران، درهای امید را باز نکرده است، اما در عوض روند تهاجمی رژیم را افزایش داده است. چیزی که دیوانه کننده است، این است که در مورد آن رژیم همیشه همان عمل انجام می‌گیرد ولی انتظار نتایج متفاوتی می رود! – تقریبا ۴۰ سال است که اروپا به طور جدی برای “گفتگوی انتقادی” با رژیم آخوندها تلاش می کند». بیلد می پرسد: «آیا واقعا هنوز انتظار نتیجه دیگری دارید؟ آیا می خواهید برای ۴۰ سال دیگر هم امیدوار باشید که اگر با ملاها مهربان باشیم، در نهایت آنها ترور را متوقف خواهند کرد؟»

ترجمه و ویرایش: رادیو پیام اسرائیل

4 دیدگاه‌

  1. رییس جمهوری اسلامی که ادعای حقوقدانی نیز دارد آنقدر نمیفهمد که نمی توان بدلیل نخریدن نفت ایران توسط کشورهای خارجی کل منطقه را مجازات کرد؛ از یک طرف دم از صلح جهانی میزند و از طرف دیگر کل منطقه را همچون یک لات تهدید به جنگ میکند.
    گویا این مزدور انگلیسی فکر میکند که میتوان با دنیا نیز همانند مردم بی دفاع ایران برخورد کرد.

  2. همین فرانسه بود که آخوندها را در سال ۵۷ مثل بختک انداخت روی سر ایران.سال ۵۷ همچی کاستهای صحبتهای اقای خمینی از فرانسه به ایران میرسید( در حالیکه فرانسه میدانست خمینی دشمن قسم خورده اسرائیل هست!!!)که انگاری اینترنت پر سرعت بین خمینی و مخالفان شاه برقرار هست حالا انتظار دارید اروپایی ها فرش قرمز پهن نکنند؟؟؟؟تصور میکنم قبل از سال ۵۷ صادقترین روابط خارجی ایران متعلق به اسرائیل بود از قضیه آموزش ساواک بیخیال بشویم بقیه روابط خوب بود.البته سیاسته دیگه شاید هم خوب نبوده…

  3. تمام نوشته ها کاملا درست و روشن هستن. از شما و حمایت و همراهی رادیو پیام و روزنامه بیلد و دولت گرانقدر اسراییل و امریکا ممنون هستیم. به امید روزی که با اتحاد و یگانی همه ما مردم ? و دولت‌ها و کشورهای دوست،? اسراییل و امریکا? و …، این رژیم و فرقه کثیف، دروغگو، هزار چهره، تروریست و دیکتاتور جمهوری اسلامی نابود شود و دوباره خورشید و ستاره زیبای آزادی، روز و شب وطن عزیزمان را درخشان و نورافشانی نمایند. ???????

Comments are closed.