نشریه عربی: ماموران اطلاعاتی توانسته اند قطعات موشک سوری را به اسرائیل بیاورند

یک رسانه عربی ادعا می کند که ماموران اسرائیلی وارد خاک سوریه شده و قطعات متلاشی شده موشکی را که موجب سقوط هواپیمای جنگی اسرائیل گردیده بود، گردآوری کرده و به این کشور تحویل داده اند. این خبر در رسانه “الخلیج آنلاین” انتشار یافته است. اسرائیل معمولا نسبت به این گونه گزارش ها واکنشی نشان نمی دهد.

این رسانه از قول افرادی که آن ها را منابع آگاه خبری در سوریه نامید نوشت که ماموران موساد قطعات متلاشی شده موشک سوری را گردآوری کرده و به اسرائیل منتقل ساخته اند.

پیشتر گفته شده بود که اسرائیل برای آگاهی کامل از علت و چگونگی اسیب دیدن جنگنده اف -۱۶ و جلوگیری از تکرار آن در حملات آینده، بسیار نیاز دارد بداند که چه نوع موشکی به این هواپیما اصابت کرده و آیا موشک های قدیمی خریداری شده از روسیه بوده و یا شبکه ضد هوایی اس – ۴۰۰ به هواپیمای اسرائیلی اصابت کرده است.

در تمام سال هایی که جنگ خانگی در سوریه جریان دارد، نیروی هوایی اسرائیل بیش از یک هزار پرواز و یا امکانات موشکی برای انهدام کاروان های اسلحه و یا انهدام قرارگاه های نظامی در سوریه انجام داده و در ظرف ۳۴ سال گذشته این نخستین بار بود که یک جنگنده اسرائیلی آسیب می دید.

به نوشته خلیج آنلاین، قطعات گردآوری شده نشان می داد که موشک از نوع سام – ۵ بوده که یک موشک قدیمی ساخت روسیه محسوب می شود.

هم زمان، شبکه خبری المیادین که وابسته به حزب الله لبنان و حکومت اسلامی ایران است، دیشب (چهارشنبه) در گزارشی نوشت که نیروی هوایی سوریه به سوی یک پهپاد اسرائیلی که بر قراز آن کشور پرواز می کرده به آتشباری پرداخته و آن را ناچار به تغییر مسیر ساخته است. از این خبر می توان نتیجه گرفت که اگر گزارش درست باشد، توپخانه سوریه نتوانسته پهپاد ادعایی را شکار کند.

همانگونه که گفته شد، اسرائیل معمولا به این گونه گزارش ها واکنشی نشان نمی دهد.

برخی تحلیلگران این احتمال را مطرح ساخته بودند که فرستادن پهپاد سپاه پاسداران بر فراز خاک اسرائیل نوعی تله نظامی به آن هدف بوده که جنگنده های اسرائیلی به داخل خاک سوریه کشانده شوند تا بتوان به آنها آسیب رساند.

ولی منابع ارتشی اسرائیل امشب (پنچشنبه) گفتند که بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده که هدف از فرستادن پهپاد گردآوری اطلاعات از تحرکات ارتش اسرائیل بوده است.

قاسم سلیمانی در سخنان امروز خود به مناسبت سالروز هلاکت عماد مغنیه، ابرتروریست وابسته به حزب الله لبنان که در انفجاری در دمشق به طرز اسرارآمیزی کشته شد، دوباره اسرائیل را مورد تهدید قرار داد و گفت “انتقام خون عماد مغنیه گرفته خواهد شد.»

 

یک دیدگاه

  1. درود بر اسراییل محبوب و صبور، رزیم خون خوار ایران و حزب الله جز خشم و جنایت هدفی ندارند و روزی در خشم خود خواهند سوخت انشا الله پیروزی با اسراییل

Comments are closed.