نشریه معتبر آلمانی:به دلیل تحریمهای ایران بسیاری از شرکتهای آلمانی در حال ورشکستگی هستند

روزنامه آلمانی در گزارش مفصلی به مشکلات و دردسر بزرگ اشاره کرده که شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی برای معاملات خود با ایران با آنها مواجه هستند تا حدی که برخی از آنها را خطر ورشکستگی تهدید میکند.

به گزارش این روزنامه معتبر آلمانی به خاطر نگرانی از عواقب تحریم های آمریکا از ایران از میان ۹۰۰ بانک آلمانی که به علاوه شمار کثیری از بانک های خصوصی فقط ۴۰ تا ۵۰ بانک حاضر به انتقال های مالی مرتبط با معاملات تجاری با ایران هستند.

به گزارش این روزنامه هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان هفته گذشته در جریان یکی از جلسات مرتبط با ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به چالش کشید و گفت راهبردی که تنها بر فشار حداکثری بنا شده باشد عمل نخواهد کرد.

این سیاستمدار آلمانی با این جمله خود خروج آمریکا از برجام و اعلام بازگشت تحریم ها علیه ایران توسط ترامپ را مورد انتقاد قرار داد و گفت سیاست رئیس جمهوری ایالات متحده به بن بست منتهی شده است و خطر تنش های منطقه ای را در پی خواهد داشت.

به گفته رئیس شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ آلمان گلایه کرده است که ۸۰ تا ۸۵ درصد تمامی پرداخت‌ها به موسسات آلمانی بازگردانده می‌شوند و رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های آلمانی فعال در خاور نزدیک و خاور میانه نیز این خبر را تایید می‌کند.

در این میان حتی برخی شرکت‌های متوسط آلمانی را به گفته خودشان خطر ورشکستگی تهدید می‌کند زیرا پرداخت ها و راه های نقل و انتقال پول شان به خاطر معامله با ایران مسدود شده‌اند

یک دیدگاه

  1. بله، برجام در عمل سودی برای ایران نداشته است، می بینیم که شرکت هایی که هیچ ربطی به هسته اتم هم ندارند از ایران خارج شده اند،ایران باید مانند کره شمالی از npt خارج شود و سلاح هسته ای واقعی بسازد و گرنه ترامپ و نتانیاهو دست از سر ما بر نمی دارند، تا سلاح هسته ای دروغی موهوم باشد امکان توافق واقعی و رشد و پیشرفت کشور وجود ندارد

Comments are closed.