نشریه وابسته به گروه اولترا ارتودوکس در اسرائیل، عکس چهره پنج وزیر زن در کابینه اسرائیل را مخدوش کرد

چهره های پنج بانوی وزیر در کابینه جدید اسرائیل که موجب نامهربانی اولترا ارتودکس ها قرار گرفتند

از این پس گله نکنید که در حکومت اسلامی ایران، شنیدن صدای آواز زن حرام است و دیدن چهره او بدون روسری و پوشش موها حرام اندر حرام است. در اسرائیل نیز یک فرقه مذهبی تعصب گرا وجود دارد که عینا همی گونه می اندیشد و موی زن را حرام می داند و نگریستن به چهره زن را گناه می داند.

در این فرقه اولترا ارتدوکس، زنان، پیش از شب زفاف، موهای سر خود را کاملا می تراشند و از آن پس، به عنوان یک زن شوهردار، تنها از کلاه گیس استفاده می کنند تا مبادا تشعشع موهایشان (آن گونه که ابوالحسن بنی صدر خطاب به زنان ایران ادعا کرده بود) موجب تحریک جنسی نامحرمان نگردد.

آخرین موردی که روز گذشته، در اسرائیل جنجال آفرید، هنگامی بود که یک وبسایت خبری متعلق به فرقۀ اولترا ارتدوکس عکس یادگاری اعضای دولت جدید اسرائیل در کنار رئیس جمهوری را منتشر ساخت. ولی چهره پنج بانوی وزیر در این عکس را مخدوش کرد تا دیده نشوند. این رفتار، هیاهوی زیادی در اسرائیل برانگیخت، ولی با توجه با باور مذهبی آن گروه، بی سابقه نیست.

کابینه جدید اسرائیل به طور نسبی، دارای بالاترین شمار وزیران زن می باشد. از میان ۲۸ وزیر ۹ تن از آنان زن هستند و همگی بانوان شایسته ای که همگان به آنها افتخار می کنند.

یکی از بانوانانی که اولترا ارتودوکس ها چهره او را در تصویر مخدوش کردند تا مبادا چشم مردان به او بیفتد، بانو اورنا بربای نام دارد که در ارتش اسرائیل به مقام سرلشکری رسیده بود و دوران خدمت او سال گذشته به پایان رسید.