نشنال اینترست:در صورت نبرد هوایی بین جمهوری اسلامی و آمریکا،اف ۲۲ آمریکا در مقابل اف ۱۴ ایران قرار دارد

هنوز بهترین ناوگان هواپیماهای جنگنده ایران ناوگان هواپیماهای تامکت ساخت شرکت گرومن است

به گزارش نشنال اینترست  در صورت نبرد هوایی بین جمهوری اسلامی و ایالات متحده نکته اول این است که  جمهوری اسلامی قابلیت های خود را با امکانات جنگ الکترونیک هوایی و سلاح های جدید ارتقا داده است اما فقط تعداد انگشت شماری از اف ۱۴ های ایران شاید حدود ۲۰ عدد از آنها در شرایط پرواز هستند.

دوم اینکه در مقابل ایالات متحده از برجام خارج شده است به نظر می‌رسد که به دنبال فرصتی برای شروع جنگ علیه جمهوری اسلامی است که این مسئله اگر اتفاق بیافتد نشان دهنده این است که کاخ سفید در پی تغییر رژیم  ایران است.

برای موفقیت ارتش آمریکا و دسترسی به هدف‌های تعیین شده در خاک وسیع ایران ایالات متحده مجبور خواهد بود که پیش از همه نیروهای هوایی جمهوری اسلامی را نابود کند تا به امروزنقطه قوتش هواپیمای ساخت آمریکاست.

هنوز بهترین ناوگان هواپیماهای جنگنده ایران ناوگان هواپیماهای تامکت ساخت شرکت گرومن است.

نیروی هوایی شاهنشاهی ایران قبل از انقلاب اسلامی ۸۰ فروند جنگنده های قدرتمند نسل چهارم اف ۱۴ خریداری کرد که ۷۹ فروند از آنها تحویل ایران شد و یک عدد از آنها برای  آموزش خلبان های ایرانی در خاک آمریکا باقی ماند. علاوه بر این ایران ۷۱۴ موشک هوا به هوای هدایت شونده توسط هواپیماهای مادر به نام فونیکس که دارای قابلیت نابود کردن هدف در فاصله ۱۰۰ مایلی را دارند را به عنوان سلاح سازمانی تامکت ها خریداری کرده بود.

اف ۱۴  در آن زمان در میان توانمندترین و پیشرفته ترین سلاح های ایالات متحده قرار داشت.

این جت ها که در ابتدا برای نیروهای دریایی ایالات متحده ساخته شده بود مجهز به رادار داپلر بود که دارای برد بیش از ۱۱۵ مایل دریایی است و اولین رادار آمریکایی بود که توانایی اسکن و قفل راداری به طور همزمان برای ۶ بمب افکن دشمن را داشت.

جمهوری اسلامی امروز تامکت های خود را با سلاح های جدید ارتقا داده است اما فقط تعداد انگشت شماری از آنها در شرایط پرواز قرار دارند با این حال در صورت وقوع جنگ بین آمریکا و جمهوری اسلامی حتی با توجه به ناوگان هواپیماهای میگ ۲۹ روسی نیروی هوایی جمهوری اسلامی نیز به نظر می‌رسد که اولین خط دفاعی ایران در برابر حملات هوایی آمریکا همان ناوگان تامکت های ایران خواهد بود.

تمام این اتفاقات در صورتی است که رهبران جمهوری اسلامی اشتباه احمقانه را مرتکب شوند و درگیرشدن رودررو با ایالات متحده را تجربه کنند.

برای جمهوری اسلامی بهترین شانس استفاده از روش های جنگ نامتقارن است که می تواند کارایی ارتش ایالات متحده آمریکا در هوا را کاهش دهد.

 

 

یک دیدگاه

  1. بودجه نظامی ایران ۱۵ میلیارد دلار در سال در مقابل ۶۵۰ میلیارد دلار درسال برای آمریکا – اصلا نیاز به مقایسه و یا برتری نیست – رژیم ایران یک طبل تو خالی صد در صد میباشد – زمان جنگ آمریکا و عراق خامنه ای به آمریکایی ها هشدار داد در باتلاق جنگ با عراق نابود خواهید شد ولی همه دیدند ایالات متحده ظرف یکماه کل ارتش صدام حسین را نابود و زمین گیر کرد

Comments are closed.