نشنال اینترست: جنگ با اسرائیل برای جمهوری اسلامی جهنم می‌سازد

نشریە نشنال اینترست در گزارشی تحلیلی، به قلم “مایکل پک” بە امکان بروز جنگ میان ارتش اسرائیل و جمهوری اسلامی اشارە کردە و هشدار دادە است کە چنین جنگی برای جمهوری اسلامی تبدیل بە جهنم خواهد شد.

وی نوشته است :  اگرچه برنامه تسلیحات اتمی جمهوری اسلامی به لطف جنگ داخلی سوریه و افراط‌گرایان مذهبی که عراق را در نزاع سراسری فرو برده، از کانون توجه جهان به حاشیه رفته است، با این وجود شبح حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی بر منطقه سایه افکنده است.

“مایکل پک”در ادامه نگاشته است : در صورت تهاجم حزب‌الله و اقدام تلافی‌جویانه اسرائیل و متعاقب آن مداخله جمهوری اسلامی و یا بروز درگیری بین اسرائیل و سپاه تروریستی پاسداران بر سر سوریه، جنگ آغاز می‌شود.

وی گفته است : برای شروع این جنگ یک اشتباه محاسباتی نیز کافی به نظر می‌رسد.در هر صورت، با بروز احتمالی جنگ، پنج سلاح  اسرائیلی وجود دارد که باید جمهوری اسلامی از اکنون نگران قدرت تخریب آنها باشد.

وی نوشته است : نخست هواپیماهای رادارگریز اف – ٣۵ که جمهوری اسلامی، از عملکرد و کارآیی آن اطلاعات کافی ندارد و می‌تواند به سرعت با دور زدن سامانه پدافندی تاسیسات مشکوک اتمی را هدف قرار دهد.

همچنین جنگنده‌های اف – ١۵ که تجربه موفق آنها در انهدام کاروان سلاح حزب‌‌الله در سودان ثابت شده است.

“مایکل پک” گفت: موشک بالستیک کلاس ۳ این کشور را نیز نباید فراموش کرد. همچنین سیستم موشکی جریکو ۳ که قابلیت حمل کلاهک ١٠٠٠ کیلوگرمی تا فاصله ٣٠٠٠ مایلی را دارند.

نشریە نشنال اینترست در ادامه این گزارشی تحلیلی، نوشته است : عملکرد و کارآیی این سلاح‌ها در تقابل با یک ناوگان هوایی فرسوده، ممکن است برای جمهوری اسلامی یک جهنم بسازند.