تهدید حسن نصرالله: «در آینده نیز حزب الله لبنان به سوی پرنده های نظامی اسرائیل آتش خواهد گشود»

آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، در واکنش به اقدام اسرائیل در مورد ادامه اعزام پهپادهای اطلاعاتی بر فراز خاک لبنان، در آخرین نطق خود گفت: «این بسیار طبیعی است که علیه این رفتار دشمن صهیونیستی اقدام کنیم و قصدمان آن است که آسمان لبنان را از وجود پرنده های نظامی رژیم اسرائیلی پاکسازی کنیم».

این سخنان نصرالله واکنش به پرواز پهپاد اطلاعاتی اسرائیل بر فراز لبنان بود، که دو روز پیش (پنجشنبه) برای نخستین بار با حمله زمینی حزب الله روبرو گردید ولی آسیبی وارد نساخت. چریک های حزب الله به سوی پهپاد اسرائیلی آتش گشودند، ولی نتوانستند آن را سرنگون سازند. حزب الله ادعا کرده بود که این پهپاد در خاک لبنان سقوط کرده است.

نصرالله از ماه گذشته گفته بود که از این پس، پرواز پرنده های نظامی اسرائیل بر فراز خاک لبنان بی پاسخ نخواهد ماند و در پایان هفته ای که گذشت، هشدار خود را عملی ساخت.

آگاهان نظامی می گویند که ارتش اسرائیل بر فراز خاک لبنان فعالیت اطلاعاتی بسیار گسترده دارد و از طریق پهپادها و هواپیماهای اطلاعاتی می کوشد کوچکترین تحرکات نظامی حزب الله را دنبال کند.

نصرالله در سخنرانی خود به اوضاع داخلی لبنان نیز پرداخت و همانند حکومت اسلامی ایران ادعا کرد که تظاهرات نتیجه تحریکات سفارتخانه های خارجی و عوامل بیگانه بوده است. او در واقع خواسته های مردم لبنان و اعتراضات آن ها را ناحق دانست و این در حالی که سعد حریری نخست وزیر لبنان به خواسته های تظاهر کنندگان پیوسته و با آنان ابراز همبستگی کرده و گفته بود که این کاستی ها باید برطرف شود.

در رابطه با پهپاد اسرائیلی که حزب الله ادعا کرد موجب سقوط آن شده، مقامات ارتش اسرائیل گفتند که پرواز دهنده آن در پایگاه ارتشی، متوجه شلیک موشک به سوی پهپاد گردید و بلافاصله مسیر آن را تغییر داد و حمله نظامی به شکست انجامید.

3 دیدگاه‌

 1. ما نمیدونستیم که یک شکم گنده مفت خور باجگیر از ایران، رییس جنگ حکومت لبنان هم هست. واضح است که خود دولت لبنان هم یک باج بگیر بیشتر نیست.

  مرگ بر رژیم اخوندی داعش ‌پرور.

 2. واقعا این آخوند شیطان صفت و شکم باره بسیار گستاخ هست .هر دلاری که از سرمایه مردم ایران به شکم تو و اون ادمکش ها و خانواده هاتون می رود ، بلا و مصیبت شود به امید خدا. اسراییل جون اگه اینبار اینها غلط اضافی کردند ، اون منطقه رو زیر و رو کن .حزب الشیطان باید نابود شود.

 3. جناب آقای امیر،
  با درود
  این واقعا برای من سوال هست که چطور یه گروه تروریستی و اوباش در بدنه یه کشور تقریبا با آزادی و تجددخواه مثل لبنان رخنه کرده و تا حالا دوام آورده و به خودش اجازه میده مافوق همه ارکان کشور لبنان تحرکات نظامی سرخود انجام بده؟!
  آیا این گروه عروسک خیمه شب بازی واسه دریافت مبالغ هنگفت از جمهوری اسلامی و تزریق اون به سیستم سیاسی لبنانه؟! و به همین خاطره که بهش اجازه این مانورهای جاه طلبانه داده میشه؟

Comments are closed.